بشقاب، دیس و کاسه

انواع بشقاب غذا خوری و کاربرد هر کدام

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

به احتمال زیاد شما هم در طول خرید و یا در مهمانی ها و مجالس گوناگون با انواع بشقاب به شکل های متنوع روبرو شده اید. گاهی اوقات این سوال مطرح می شود که هر یک از این بشقاب ها برای چه هدفی تهیه شده اند و شکل خاص آن ها چه کاربردی دارد؟ اگر پاسخ این سوال برای شما مهم است، در این مقاله با ما همراه باشید.


انواع بشقاب:

پیش دستی

خورشت خوری

پلو خوری

سالاد خوری

سوپ خوری

 پیش دستی


پیش دستی: معمولا کوچک ترین بشقاب حاضر بر سر میز را پیش دستی می نامند. پیش دستی ها دارای قطری بین ۱۲ تا ۱۸ سانتی متر می باشند.


کاربرد: از این بشقاب های کوچک برای سرو پنیر و کره در صبحانه و همچنین در وعده های غیر رسمی استفاده می شود. وجود پیش دستی در مهمانی ها و مراسمات رسمی ضروری نیست و بسته به سلیقه و سبک پذیرایی شما می تواند جزو اجزای میز پذیرایی باشد. پیش دستی ها معمولا سمت چپ بشقاب غذاخوری اصلی قرار می گیرند.


 بشقاب پلو خوری


بشقاب پلو خوری: این نوع بشقاب ها دارای قطری ۲۵ تا ۳۰ سانتی متری هستند.


کاربرد: بشقاب پلو خوری پرکاربرد ترین ظرف در طول هر وعده به شمار می رود. این بشقاب ها در جهت سرو غذای اصلی به کار گرفته می شوند.


 بشقاب خورشت خوری


بشقاب خورشت خوری: قطر این نوع بشقاب ها از ۱۸ سانتی متر شروع شده و بسته به نوع سرویس ممکن است بیشتر نیز باشد. خورشت خوری ها معمولا دارای لبه هایی نسبتا برجسته هستند و گودی آن ها کمی بیشتر از سایر بشقاب ها می باشد تا حجم بیشتری از غذا را در خود جای دهند.


کاربرد: علاوه بر سرو انواع خورشت ها شما می توانید سایر خوراکی ها نظیر شیرینی ها و چاشنی های کوچک و تکه های میوه را داخل این ظروف قرار داده و به پذیرایی از مهمانان خود بپردازید.


 سالاد خوری


بازسازی ظروف گرانیتی


سرویس قابلمه گرانیتی هوم کینگ


استفاده از ظروف گرانیتی برای اولین بار


سالاد خوری: بشقاب هایی عمدتا گرد و دارای قطر ۱۸ تا ۲۲ سانتی متر


کاربرد: این نوع بشقاب ها که از لحاظ اندازه بزرگتر از پیش دستی هستند، به گونه ای طراحی شده اند که حجم بالایی از سالاد و تکه های گیاهان را در خود جای می دهند.


 سوپ خوری


سوپ خوری: کاسه هایی عریض و کم عمق با حاشیه ای معمولا ۲ تا ۳ سانتی متر و دارای قطر ۲۳ تا ۲۵ سانتی متری


کاربرد: این کاسه های عریض دارای عمق ۳ تا ۵ سانتی متر بوده و بیشتر در مهمانی ها و مجالس رسمی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که در مصارف روزانه می توانید به جای آن از کاسه های سوپ معمولی و پیاله استفاده نمایید.


 


ظروف دیگری نیز وجود دارند که می توان آن ها را نوعی بشقاب دانست:


دیس: ظروفی مسطح با حاشیه ی معمولا طرح دار که دارای قطری ۳۳ تا ۳۶ سانتی متری می باشند و می توان آن ها را بزرگترین عضو خانواده بشقاب ها دانست. دیس ها ظروفی هستند که وجود آن ها بر سر میز پذیرایی ضروری نیست. شما می توانید برای سرو برنج، ماکارانی و سایر غذا های مشابه از آن ها استفاده کنید. همچنین می توانید از آن ها در دکوراسیون بهره بگیرید.


دسر خوری


دسر خوری: قطر این نوع ظروف معمولا بین ۱۸ تا ۲۲ سانتی متر می باشد و بهترین راه برای تشخیص آن ها توجه به نقش و نگار های زیبای پخش شده در سرتاسر ظرف می باشد. از این نوع ظروف بیشتر در مهمانی ها، مجالس و هر جایی که کیک و دسر های خوشمزه برای مهمانان سرو می شود استفاده می کنند.


نعلبکی


نعلبکی: نعلبکی ها کوچکترین عضو خانواده ی بشقاب ها هستند که به واسطه ی گودی تعبیه شده روی آن ها شناخته می شوند. همانطور که میدانید این فرو رفتگی برای قرار گیری و ثابت نگاه داشتن فنجان طراحی شده است.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.