لباس زنانه

۴۰ مدل لباس زنانه ای که باید آنها را بشناسید

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

۱) لباس میدیآیا بین انتخاب لباس میدی و ماکسی مردد هستید؟ لباس میدی دقیقا همان چیزی است که وقتی شما از میزان رسمی بودن مهمانی مطمئن نیستید، به آن نیاز دارید. این لباس میتواند هر نوع یقه و یا طول آستینی داشته باشد، بنابراین برای همه تیپ های بدنی مناسب است.


در زمستان میتوانید میدی را با چکمه های کوتاه ست کنید. برای رفتن به پیک نیک میتوانید کفش کالج (کفش های بدون پاشنه) به پا کنید و کلاه حصیری به سر بگذارید.


مقاله آنچه باید درباره پوشیدن لباس مجلسی میدی بدانید را بخوانید.


۲) لباس اف شولدر (یقه قایقی)این سبک برای کسانی که میخواهند شانه و بازوی خود را به رخ همه بکشند، بسیار مناسب است. این لباس ضمن باز بودن در ناحیه شانه، دارای استین یا چین در ناحیه بازو میباشد. این استایل برای کسانی که میخواهند شانه و بازوی خود را در معرض دید بگذارند و در عین حال نمیخواهند استایل دکلته داشته باشند، انتخاب هوشمندانه ای به شمار می رود.


مقاله آشنایی با ده ‏ها نکته و ایده برای پوشیدن لباس یقه قایقی را بخوانید.


۳) لباس شیفت (سارافونی)این مدل در اوایل دهه 1960 در صنعت مد، به صورت گسترده مد شد. این لباس برش مستطیل شکل و ساده ای دارد. این مدل لباس زنانه از نوع کوتاه و معمولا بدون استین است و مناسب کسانی است که بدن های لاغر و کشیده دارند (ساختار بدنی آنها مستطیل شکل میباشد).


شما میتوانید این لباس را با یک ژاکت خزدار با طول متوسط ، یک جفت کفش پاشنه بلند و بندی و یا حتی چکمه های بسیار بلند ست کنید.


۴) لباس بادی (جذب)همانطور که از اسم این لباس مشخص است این لباس کاملا جذب است و به بدن شما می چسبد و فرم اندام شما را کاملا نشان میدهد. این لباس ها اغلب از پارچه های کشی تهیه میشوند برای مهمانی های شبانه مناسب هستند. این مدل لباس زنانه برای کسانی که اندام ساعت شنی دارند ایده ال است زیرا برآمدگی های بدن را در معرض دید قرار می دهد.


مقاله باید‎ها و نبایدهای پوشیدن لباس بادی زنانه را بخوانید.


۵) لباس فوناین لباس در ناحیه باسن تنگ می شود و به تدریج هرچه به سمت حاشیه لباس برویم گشادتر میشود. این طراحی باعث میشود تا لباس شبیه به حرف A دیده شود. این لباس مناسب مهمانی های غیررسمی میباشد و برای بدن های گلابی شکل ایده آل است چراکه شانه های جذاب شما را در معرض دید میگذارد و پایین تنه شما را جذاب تر میکند.


مقاله نکاتی برای پوشیدن لباس مجلسی فون ­دار را بخوانید.


۶) لباس مینی (کوتاه)در سال ۱۹۶۵ زمانی که جین شریمپتن یک لباس کوتاه در جام ملبورن برتن کرد و با پاهای برهنه و سری بدون کلاه در برابر همگان حاضر شد همه را به تعجب وا داشت. امروزه لباس های مینی بسیار کوتاه تر از گذشته هستند و دیگر چندان شرم آور تلقی نمیشوند.


استایلی عالی برای جلب توجه و به نمایش گذاشتن پاهای شما به شمار میروند. این لباس مناسب کسانی است که میخواهند توجه همه را به پاهای خود معطوف کنند. این لباس برای مهمانی های زنانه بسیار جذاب و شیک است به خصوص اگر آن را با چکمه های بلند ست کنید.


مقاله آنچه باید درباره پوشیدن لباس مجلسی کوتاه بدانید را بخوانید.


۷) لباس ماکسی (بلند)لباس ماکسی را میتوانید در کنار ساحل برتن کنید و ریلکس نمایید، این استایل برای مراسم های غیر رسمی کاملا مناسب است و حاشیه لباس اغلب با زمین و یا حداقل مچ پای شما تماس دارد ( این لباس بسیار بلند است).


با اضافه کردن جواهرات بلند و یا پوشیدن صندل میتوانید استایل خود را تکمیل کنید و مطمئن باشید که همه آرزو میکنند، به اندازه شما شیک و راحت باشند.


مقاله به همراه لباس های مجلسی بلند چه بپوشیم را بخوانید.


۸) لباس بستهاین مدل لباس زنانه با پیچیده شدن یک طرف لباس به طرف دیگر و گره خوردن کمربند آن به دور کمر و یا پشت لباس، فرم اصلی خود را نشان میدهد. از ویژگی اصلی این مدل لباس میتوان به بسته بودن قسمت جلوی لباس اشاره کرد.


این سبک که بسیار مورد استفاده ی کیت مدیلتون (عروس خاندان سلطنتی) میباشد، دارای طراحی بیرونی کلاسیک است و برای افرادی مناسب است که اندام ورزشی دارند. پوشیدن این لباس باعث میشود که بقیه فکر کنند اندام شما به شکل ساعت شنی میباشد حتی اگر واقعا چنین اندامی نداشته باشید.


۹) لباس بدون پشت (لباس بندی)این مدل لباس زنانه کاملا مناسب فصل تابستان است چراکه بالاتنه این لباس استین ندارد و یقه گرد آن تنها بایک بند که به دور گردن گره میخورد، بسته میشود. این لباس مناسب کسانی است که میخواهندشانه های خوش تراش خود‌را در مرض دید قرار دهند.


۱۰) لباس‌های کوتاه بلندلباس های کوتاه بلند زیر مجموعه ی لباس های نامتقارن هستند. پشت این لباس ها معمولا بلندتر از جلوی لباس میباشد. این طراحی را میتوان بر روی لباس های غیررسمی و یا حتی لباس عروس اجرا کرد.


در این استایل پای فرد در مرض دید قرار میگیرد. این مدل لباس زنانه را میتوانید با کفش های پاشنه بلند و لژدار ست کنید و در این صورت پشت لباس به زمین کشیده نمیشود.


۱۱) لباس راسته (برش دار)مدل راسته با توجه به خطوط و انحنای بدن طراحی میشود و همین طراحی باعث میشود که لباس خیلی گشاد یا بدن نما نباشد. این لباس دارای یک برش صاف میباشد، در خط کمر چسبان است و هیچ درز قابل مشاهده ای ندارد.


قد این لباس معمولا تا روی زانو و یا بالای زانو میباشد و برای مراسم های رسمی و مهمانی های شبانه مناسب است. این سبک لباس مناسب کسانی است که میخواهند برآمدگی های بدن خود را در کانون توجه قرار دهند و برای تیپ بدنی ساعت شنی ایده آل است.


۱۲) لباس شب با دامن کوتاه و چین داراین مدل لباس زنانه برای آن دسته از افرادی که در لباس پوشیدن شیطانت به خرج میدهند، مدل بسیار مناسبی میباشد. طراحی این لباس به گونه ای است که بالاتنه ی آن جذب است و یک دامن کوتاه و چین دار به کمر لباس اضافه میشود.


جذابیت ظاهری این لباس از دوران یونان باستان منشا گرفته است. با پوشیدن کفش بلند میتوانید پاهای خود را کشیده تر نشان دهید.


۱۳) لباس‌های پشمی (پلیور زنانه)پوشیدن لباس های پشمی باعث غیررسمی شدن تیپ شما میشود. این لباس میتواند گشاد یا جذب باشد و در طول های متفاوتی تولید شود. این لباس برای همه ی تیپ های بدنی مناسب است چرا که در طراحی بیرونی این لباس تنوع بسیاری وجود دارد.


برای گرم نگهداشتن پاهایتان، میتوانید این لباس را با چکمه های بسیار بلند برتن کنید و یا آن را با یک کفش ورزشی (کتونی) ست کنید تا ظاهری جدید و غیررسمی داشته باشید.


مقاله هر آنچه باید درباره پوشیدن پلیور بافتنی زنانه بدانید را بخوانید.


۱۴) لباس مدادیاگر میخواهید جایی بروید و در تلاش هستید تا کسی را تحت تاثیر قرار بدهید، پس لباس مدادی بهترین انتخاب است. این مدل لباس زنانه به خاطر تشابه با شکل مداد به این نام خوانده میشود و معمولا در ناحیه کمر تنگ و چسبان است.


سجاف این لباس به زیر زانو میخورد و چین و پلیسه ندارد. طراحی بیرونی لباس برای متناسب با رنگ مشکل می باشد و مناسب اوقاتی است که قرار های شبانه دارید. شما میتوانید با انتخاب یک گردنبنداویز دار، استایل خود را کمی تغییر دهید و یا آن را به صورت یقه اسکی انتخاب کنید تا تیپ جذاب تری داشته باشید.


۱۵) لباس یقه مردانهیقه این لباس عموما مانند پیراهن های مردانه میباشند. این لباس در طول های مختلف تولید میشود و چندان چسبان نیست و گاها در قسمت کمر تنگ تر میشود. جلوی این لباس باز و دکمه خور میباشد. مهم ترین ویژگی این لباس زنانه، مدل یقه و دکمه خور بودن آن است.


پوشیدن و کندن این لباس بسیار آسان است و میتوانید آن را با بوت های ضخیم و کوتاه و یا کفش کتانی ست کنید و هم اکنون شما برای مهمانی های شبانه و یا شب گذرانی در کنار ساحل آماده هستید (این لباس را در موقعیت های غیررسمی برتن کنید)


مقاله آنچه باید درباره پوشیدن لباس شومیز زنانه بدانید را بخوانید.


۱۶) لباس اسلیپشما معمولا این سبک از لباس را به عنوان زیرپوش برتن میکنید. لباس اسلیپ معمولا از جنس ساتن میباشد، یقه V شکل دارد و دارا دو بند نازک است که برروی شانه قرار میگیرند و پیراهن را بالا نگه میدارد.


میتوانید این لباس را با یک جفت کفش پاشنه بلند بندی و یا یک بوت ضخیم بپوشید. با ست کردن این لباس با یک تیشرت ساده و یا یک زیرپیراهنی سفید جذاب تر و غیررسمی تر به نظر خواهید رسید.


۱۷) لباس اسمکاین لباس برای افرادی که در انتخاب لباس عجله دارند گزینه ی بسیار مناسبی است. لباس اسمک معمولا گشاد و بسیار راحت است. این مدل لباس زنانه ممکن است آستین های بلند داشته باشد و یا حتی دکلته باشد. میتوانید این لباس را با یک ژاکت چرمی و یا یک چکمه کوتاه ست کنید.


۱۸) لباس پفیلباس های پفی در گروه لباس های رسمی قرار میگیرند و انتهای لباس به زمین کشیده میشود از این رو برای رویداد های بسیار شیک و تجملاتی مناسب اند. این سبک در اشکال مختلفی طراحی میشود مثلا لباس های پرنسسی و یا لباس پری دریایی، در این گروه قرار میگیرند. با پوشیدن لباس پفی، میتوانید همه را شگفت زده کنید.


مقاله راهنمای پوشیدن لباس آستین پفی را بخوانید.


۱۹) لباس پری دریاییاین لباس که زیرمجموعه لباس های پفی میباشد، مناسب مهمانی های رسمی است. همانطور که از نام لباس مشخص است لباس پری دریایی بلند است و برخلاف لباس های پفی و یا لباس های فون که در ناحیه ی کمر دارای پف هستند، این مدل لباس زنانه در ناحیه ی زانو پف دار میشود.


لباس پری دریایی از بالا تا میانه ران صاف است و سپس به دامنی پفی منتهی میشود (همچون دم یک پری دریایی) اگر اندام ساعت شنی و یا گلابی شکل دارید استفاده از این لباس را به شما توصیه میکنیم.


۲۰) تیشرتپیراهن بی یقه که برای رویداد های غیر رسمی مناسب است؛ همان لباسی است که میتوانید هنگام رفتن به سینما و یا صرف نهار، بر تن کنید. دقیقا مثل تی شرت ها، این پیراهن دارای یقه گرد میباشد و چندان جذب و چسبان نیست.


طول این لباس اغلب تا بالای زانو میباشد و دامن این لباس، مدادی شکل است. ویژگی برجسته ی این مدل لباس زنانه، یقه آن میباشد. پیراهن بی یقه مناسب همه اندام ها میباشد بنابراین در استفاده از اکسسوری ها خلاقیت به خرج دهید.


۲۱) لباس عصرانهاین لباس کلاسیک از زمان ادواردین، منشا مدرن پیدا کرده است. این طرح اغلب با پارچه های لطیف، سبک و گلدار دوخته می شود و همین امر باعث می شود تا این لباس برای دورهمی های زنانه و یا مهمانی های عصرانه مناسب باشد.


این مدل لباس زنانه دارای دامنی گرد میباشد که تا ساق پا طول دارد و برای مراسمات غیر رسمی و دوستانه مناسب است.میتوانید این لباس را با کفش های تخت و یا پاشنه بلند ست کنید. این لباس در فیلم های درام و کلاسیک، بسیار دیده میشود.


۲۲) لباس کوکتلهمانطور که از نام این لباس مشخص است، لباس کوکتل انتخاب مناسبی برای مراسمات رسمی میباشد که در کنار رسمی بودن، جنبه دوستانه نیز دارند. قد این لباس معمولا تا زانو میباشد و با کفش پاشنه دار ست میشود. لباس کوکتل بسیار پرکاربرد است و در انواع مدل های یقه و طراحی های بیرونی متفاوت، تولید میشود.


۲۳) پیراهن جیناگر شما عاشق لباس های جین هستید، پیراهن جین انتخاب بسیار خوبی میباشد. همانطور که از نام این لباس مشخص است، جنس آن از جین می باشد و در طیف گسترده ای از طرح ها، با استین بلند یا بدون استین، جیب دار، بندی، دکمه خور یا بدون دکمه تولید میشود. این پیراهن بسیار شیک و راحت میباشد و با اکسسوری های متفاوتی ست میشود.


مقاله آنچه باید درباره پوشیدن لباس جین زنانه بدانید را بخوانید.


۲۴) سارافوناین مدل لباس زنانه یقه ندارد و تنها با بند بر روی شانه نگه داشته میشود. میتوانید زیر این لباس یک بلوز و یا زیرسارافونی یقه اسکی بر تن کنید. این لباس اندام شما را جذاب تر میکند.


مقاله آنچه درباره پوشیدن لباس سارافون زنانه باید بدانید را بخوانید.


۲۵) لباس باردواین لباس بر اساس نام هنرپیشه جذاب فرانسوی، بریژیت باردو، نامگذاری شده است.اگر چه این لباس زیر مجموعه لباس های یقه قایقی از شانه میباشد، اما دارای آستینی است که دقیقا زیر شانه قرار میگیرد (باز بودن لباس از خط کارور میباشد و آستین ها نیز از همین ناحیه به لباس متصل میشوند) و به شما این احساس را میدهد که انگار آستین هایتان را پایین تر کشیده اید.


۲۶) لباس لوله ایاگر میخواهید جذاب و تاثیر گذار باشید، لباس لوله ای بر تن کنید. این مدل لباس زنانه چسبان، جذب و بدون بند میباشد و استیل مناسبی برای شب های تابستان است و باعث میشود شما اغواکننده به نظر برسید. این لباس برای همه تیپ های بدنی مناسب است و طراحی بیرونی این لباس به گونه ای است که اندام شما را در کانون توجه قرار میدهد.


۲۷) لباس کیپائوقدمت این مدل لباس زنانه سنتی به قرن 17 و زمان فرمانروایی مانچو برمی گردد. در طراحی خیره کننده این لباس، یک یقه بلند و دامن صاف به چشم میخورد. این لباس که از دیرباز با پارچه ابریشمی دوخته میشده، دارای گلدوزی های ظریف میباشد.


کیپائو های مدرن در دهه 1920 در غرب رواج یافتند. در یک طرف و یا دو طرف این لباس، عموما یک چاک بلند طراحی می شود و می تواند آستین های متنوعی داشته باشد. این لباس بازگو کننده ی فرهنگ غنی و پر جزئیات چین میباشد.


۲۸) پیراهن آستین بلنددر شب های سرد زمستانی، پیراهن آستین بلند انتخاب بسیار خوبی به شمار میرود. این استایل نه تنها انتخاب هوشمندانه ای برای زمستان به شمار میرود، بلکه بسیار جذاب و اغواگرانه است.


این پیراهن در طیف های متفاوتی طراحی میشود. بنابراین صرف نظر از اینکه شما طرفدار چه استایلی هستید، این پیراهن انتخاب ایده آلی به شمار می رود. پیراهن آستین بلند برای افرادی که می خواهند بازوهای خود را پنهان کنند، انتخاب مناسبی است.


مقاله با لباس مجلسی آستین بلند چی بپوشیم را بخوانید.


۲۹) پیراهن آستین کلوشاین لباس دارای آستین هایی است که تا ساعد و یا مچ دست تنگ است و سپس گشاد (کلوش) میشود. آستین های این لباس به شکل زنگوله میباشد و به همین دلیل به این اسم نامیده شده است میباشد.این مدل لباس زنانه در طرح های متفاوتی تولید میشود و ویژگی اصلی آن، طراحی آستین میباشد.


مقاله آنچه باید درباره لباس مجلسی کلوش بدانید را بخوانید.


۳۰) لباس بدون بندبا این لباس میتوانید شانه های ظریف و جذاب خود را به همه نشان دهید. گفته میشود که اولین لباس مدرن بدون بند در سال 1930 توسط ماینبوچر تولید شده است.


همان طور که از نام این لباس مشخص است، این لباس هیچ آستین و بندیدندارد و لباس دقیقا بالای سینه قرار میگیرد. اگر میخواهید که دیگران بدن شما را ببینند، میتوانند زیر این مدل لباس زنانه تی شرت یا بلوز بر تن کنید.


۳۱) پیراهن کتیاین مدل لباس زنانه مناسب قرارهای شغلی است. لباس کتی مانند کت میباشد اما در قالب پیراهن طراحی شده است. این استایل معمولا دکمه خور است و این گونه به نظر میرسد که انگار کتی مردانه بر تن کرده اید.این لباس بسیار کابردی است و مناسب همه فصول میباشد و میتوانید آن را با کتونی های بدون لژ و یا چکمه های کوتاه ست کنید.


مقاله راهنمای کامل درباره نحوه انتخاب کت و شلوار زنانه را بخوانید.


۳۲) لباس کمر امپراطوریقدمت این لباس به قرن 18 باز میگردد. بالاتنه این لباس تنگ و چسبان است و از زیر سینه، برش دامن شروع میشود. اگر بالاتنه شما کوچکتر از پایین تنه تان میشود این لباس برایتان انتخاب مناسبی است؛ چرا که بالاتنه تنگ دارد و پایین لباس پفی میباشد. این مدل لباس زنانه برای افراد ریز نقش ایده آ ل است چرا که پاها را کشیده تر نشان میدهد.


۳۳) لباس آفتابیبهتر است این لباس در ماه های گرم سال پوشیده شود چراکه لباس آفتابی چسبان نیست، یقه ای آزاد دارد و بندی میباشد. این لباس ها اغلب در ناحیه کمر تنگ تر هستند و دامنی آزاد دارند. لباس آفتابی لطیف، سبک و زنانه میباشد و طراحی این لباس با پارچه های گلدار و رنگ های پاستیلی بهترین جلوه را دارد.


۳۴) لباس کیمونواین لباس سنتی ژاپنی، قدمتی هزار ساله دارد و در زمان های قدیم کلمه کلیمونو به معنا یک تکه لباس بوده است. امروزه کیمونو یکی از شناخته شده ترین لباس های جهان است که دارای آستین های بلند و دورپیچ پارچه ای میباشد.


در حالیکه امروزه همچنان از کیمونوهای سنتی استفاده میشود، کیمونوهای مدرنی تولید شده اند که آستین های بلند، دور پیچ پارچه ای و دامنی دارای درز دارند.


مقاله راهنمای کامل پوشیدن بلوز کیمونو مجلسی را بخوانید.


۳۵) لباس‌های تک شانهاین لباس که در دسته لباس های نامتقارن قرار میگیرد تنها در یک شانه دارای آستین میباشد. این لباس دارای یک آستین تمام قد و یا یک رکاب است. عدم تقارن لباس شمارا جذاب تر میکند و باعث جلبه توجه همگان به سمت شما میشود. این مدل لباس زنانه بسیار زیبا و کاربردی است و میتوانید آن را در مراسمات غیررسمی برتن کنید.


۳۶) پیراهن مدل دستمال چهارگوشاگر به لباس نامتقارن خود دستمال گردن اضافه کنید این مدل لباس زنانه ایجاد میشود. حاشیه های این لباس به گونه ای طراحی شده اند که انگار چندین دستمال چهار گوش تا شده را در کنار هم قرار گرفته شده اند و حاشیه دامن لباس را تشکیل داده اند.


این لباس در طول ها و یقه های متفاوت تولید میشود و به وسیله ی آن میتوانید پاهای جذاب خود را در مرض دید بگذارید.


۳۷) پیراهن نامتقارن از پهلوپیراهن نامتقارن انتخابی ایده آل برای افرادی است که از میزان رسمیت یک مراسم بی اطلاع هستند. دو طرف این لباس طول متفاوت دارد و بعضی از اوقات لباس در قسمت عقب بلند تر از قسمت جلو است و یا یکی از طرفین لباس کوتاه تر است.


یکی از مدل های این لباس زنانه از یک طرف بدون آستین و از طرف دیگر دارای یک آستین بسیار بلند میباشد. این سبک از پیراهن تنوع بسیار زیادی دارد و برای همه ی تیپ های بدنی مناسب است.


۳۸) لباس بانداژاین لباس که در دهه ۹۰ توسط طراح فرانسوی به شهرت رسید، از لحاظ طراحی شباهت زیادی به پیراهن بادی دارد. این مدل لباس زنانه به دلیل ساختار بانداژ مانند آن به این اسم نامیده شده است چراکه در این لباس لایه های نواری درهم بافته شده اند.


۳۹) لباس دامن پفیاین سبک در دهه ۱۹۵۰ رواج پیداکرد. این لباس چسبان است.این لباس به پف دار بودن دامنش مشهور است و میتوانید آن را با کفش ورزشی و یا ژاکت چرمی ست کنید.استر دامن این لباس از جنس کاملا خشک مانند برگان زا میباشد تا دامن آن را کاملا پف دار نشان دهد.


۴۰) لباس پرنسسیاین مدل لباس زنانه دقیقا همان چیزی است که در فیلم های باربی مشاهده میکنید. بالاتنه و کمر این لباس بسیار تنگ و چسبان است و دامن آن همچون لباس پرنسس ها،پفی و زیباست این لباس برای همه مناسب است و شانه و بازوهای شما را برجسته میکند.


این لباس لباسی سنتی و الهام گرفته از تاریخ است و مناسب به تمام افرادی است که میخواهند برای یک روز هم شده پرنسس باشند.


جزییات دوم