اليک - Lalique

برند فرانسوی لالیک | lalique

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

تاریخچه

لالیک یک مرکز فرانسوی طراحی شیشه و شیشه سازی می‌باشد که در سال ۱۸۸۸ توسط شیشه ساز و جواهر ساز معروف آقای رنه لالیک تأسیس شد.در اوایل قرن بیستم، لالیک بهترین تولیدکننده محصولات شیشه ای اعم از شیشه عطر، گلدان، تندیس و جواهرات بود.پس از مرگ رنه، مارک لالیک فرزند رنه مدیریت شرکت را بر عهده گرفت که در اوایل دهه ۱۹۵۰ به تولید کریستال روی آورد از سال ۲۰۱۰ لالیک متعلق به یک شرکت سوئیسی به نام هنر و رایحه می‌باشد.


رنه لالیک

دیگر محصولات برند فرانسوی لالیک

امروزه لالیک مجموعه ای از محصولات لوکس را در پنج دسته اصلی تولید می‌کند: جواهرات، لوازم تزئینی، طراحی داخلی، عطر و هنر.


از اواسط قرن بیستم لالیک با تولید آثار هنری کریستالی شناخته شده‌است.


علاوه بر عطر (در سال ۱۹۹۲)، هنرهای تزئینی غیر شیشه ای از سال ۲۰۱۱ به خط تولید لالیک اضافه شده‌است.


از سال ۲۰۰۹ محصولات طراحی شده توسط رنه لالیک افزایش یافته‌است.لایک از زمان تأسیس خود تا دهه ۱۹۱۰ یکی از مدرن‌ترین طراحان هنر جواهرسازی فرانسه بود.در دو دهه اول قرن بیستم، لالیک به عنوان یکی از مشهورترین سازندگان اشیاء شیشه ای هنری در جهان شناخته شد.


در نیمه اول قرن بیستم لالیک شیشه عطر، گلدان (حدود ۳۰۰ طرح)، تندیس (۳۰ طرح) و کارهای شیشه ای تزئینی مانند جواهرات، کتابدار و تیله تولید کرد.لالیک همچنین چندین طراحی فضای داخلی با شیشه را نیز انجام داده‌است که شامل موارد ذیل می‌شود: پاریس اس اس، ایلی اف دی فرانسه، کشتی نرماندی، راه‌آهن اورنت اکسپرس، هتل صلح (شانگهای)، ساختمان اویفات (لس آنجلس) کلیسای متی (نیوجرسی)


اولین عطر و ادکلن برند فرانسوی لالیک

لالیک در سال 1908 Francois Coty عطر ساز را مامور طراحی و تولید اولین عطر لالیک کرد تا اولین عطر خود را طراحی و معرفی کند. در آن زمان عطرها ظاهری ساده داشتند و زنان مجبور بودند یک ظرفه شیشه ای خاص زیبا را جداگانه خریداری و عطر را در آن نگهداری نمایند.


لالیکانقلابی در صنعت عطر و ادکلن نیز بپا کرد او با راه اندازی خط تولید بطری و شیشه های زیبای عطر در مقیاس بالا و کاهش هزینه تمام شده عطر، توسعه ارائه محصولات عطری و فروش عطر ها را دگرگون ساخت.


لالیک از سال 1994 عطرهایش را با همکاری کمپانی عطر و ادکلن سازی Art & Fragrance تولید می نماید. نسخه های محدود بسیار لوکس با شکل و شمایل تندیسی و مجسمه نیز همه ساله بصورت خاص تولید می شود. لالیک اولین عطرش را در سال 1931 به بازار عطر و ادکلن معرفی کرد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.