خشاب و تبدیل سیم کارت

همه چیز در مورد خشاب سیم کارت

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

خرید خشاب سیم کارت

آیا قصد خرید خشاب سیم کارت را دارید؟ آیا میخواهید از قیمت خشاب سیمکارت مطلع شوید؟ میخواهید با نحوه تعمیر خشاب سیم کارت و تعویض آن آشنا شوید؟ پس در ادامه همراه ژابیت باشید تا همه چیز در مورد خشاب سیمکارت گوشی های هوشمند آگاه تر شوید. در این پست به سراغ قیمت خشاب سیم کارت لنو، خشاب سیم کارت هواوی، خشاب سیم کارت a10s، قیمت کانکتور سیم کارت، قیمت خشاب سیم کارت a51، قیمت خشاب سیم کارت شیائومی، نحوه تعمیر خشاب سیم کارت، نحوه تعویض خشاب سیم کارت و ...رفته ایم.


 


تاریخچه خشاب سیم کارت

خشاب سیمکارت در گذشته قطعه‌ای بود که روی تلفن‌های همراه قرار داشت. این قطعه معمولا زیر باتری قرار داشت و به همین دلیل دچار خرابی نمی‌شد. البته همان خشاب‌ها نیز در برخی موارد آسیب می‌دیدند و نیاز به تعویض داشتند. بعد از مدتی گوشی‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شدند که دیگر خشاب نداشتند. سیمکارت در کناره آن‌ها فرو می‌رفت. این روش نیز مشکلات مخصوص به خود را داشت. در بسیاری از موارد سیمکارت داخل گوشی گیر می‌کرد و راهکاری جز باز کردن گوشی برای آن وجود نداشت. از طرف دیگر درب‌های گوشی‌‌های موبایل به دلایل مختلف به صورت پین شده طراحی می‌شدند و بازگرداندن خشاب‌های قبلی نیز ممکن نبود.


به همین دلیل کمپانی‌های مختلف خشاب سیمکارت را به شکل امروزی طراحی کردند. این خشاب‌ها مزیت‌های بسیاری دارند و استفاده از آن‌ها ساده‌تر است. تاکنون نیز برای گوشی‌های برندهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در این مقاله قصد داریم در مورد خشاب سیم کارت گوشی های همراه صحبت کنیم.


 


خشاب سیمکارت چیست؟

کم‌تر کسی متوجه کاربرد خشاب سیمکارت در تلفن همراه می‌شود. به همین دلیل تا زمانی که آسیب ندیده باشد، نمی‌توانیم اهمیت آن را درک کنیم. البته این قسمت هم مقاومت خوبی دارد و هم اینکه زیاد در معرض آسیب قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل معمولا نیاز به تعویض نخواهد داشت.


خشاب سیم کارت در واقع همان قطعه‌ای است که یک یا دو سیمکارت گوشی موبایل و کارت حافظه در آن جای می‌گیرند و وارد دستگاه می‌شوند. البته کاربرد آن به گوشی موبایل نیز بستگی دارد. برخی از گوشی‌ها تک سیمکارت هستند و برخی دیگر دو سیمکارتند. برخی از گوشی‌های موبایل قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه را دارند و برخی دیگر این قابلیت را ندارند. این دو موضوع نوع خشاب مورد نیاز برای سیمکارت را تعیین می‌کند.


گوشی‌های مختلف جاهای مختلفی برای تعبیه خشاب‌ها دارند. آن‌ها معمولا در گوشه‌های قاب اصلی موبایل جای می‌گیرند. همچنین برای خارج کردن خشاب، باید از سوزن مخصوص استفاده کرد. سوزن باید در سوراخ تعبیه شده کنار جایگاه خشاب فرو رود. با این کار ضامن این وسیله آزاد می‌شود و به اندازه‌ای که بتوانید آن را با دست بیرون بکشید‌، از جای خود خارج می‌شود.


 


چه زمانی باید به تعویض خشاب سیم کارت بپردازیم؟

در صورتی که دو مشکل خاص وجود داشته باشد، باید به تعویض خشاب سیم کارت پرداخت. مشکل اول آسیب جدی به خود وسیله است. جا زدن اشتباه، فشار وارد کردن و... ممکن است باعث شکستن خشاب شوند. در این صورت دیگر سیمکارت و کارت حافظه در آن جای نمی‌گیرد و باید تعویض شود. برخی از افراد هنگام بروز این مشکل اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوند. آن‌ها سعی می‌کنند با استفاده از انواع چسب‌ها قطعه شکسته‌ را درست کنند. این کار ممکن است باعث چسبیدن خشاب داخل شیار گوشی شود که دردسر بسیاری به دنبال دارد.


مشکل دیگری که لزوم تعویض خشاب سیمکارت را مشخص می‌کند، زمانی است که خشاب سیمکارت را خوب نگه نمی‌دارد. در این مواقع ممکن است آنتن تلفن همراه شما از دسترس خارج شود یا برقراری تماس، ارسال پیامک و اتصال به اینترنت با مشکل مواجه شود. این موضوع می‌تواند علت‌های دیگری نیز داشته باشد. اما در برخی موارد تلفن همراه به خشاب دیگری برای سیمکارت نیاز دارد.


 


آیا خشاب سیمکارت گوشی‌های مختلف شبیه به یکدیگر است؟

خشاب و شیار سیمکارت


در قسمت‌های قبل به صورت کلی توضیحاتی در این باره دادیم. خشاب سیمکارت گوشی‌های برندهای مختلف شبیه به یکدیگر نیست. حتی خشاب مدل‌های مختلف گوشی از یک برند نیز ممکن است شبیه به خشاب مدل‌های دیگر نباشد. این موضوع علت‌های مختلفی دارد.


شیار سیمکارت گوشی موبایل در قسمت‌های مختلفی قرار می‌گیرد. این شیار به شکل‌های مختلفی طراحی می‌شود. خشاب هر گوشی موبایل نیز متناسب با شیار آن است.

برخی از گوشی‌ها تک سیمکارت هستند و برخی دیگر دو یا سه سیمکارت می‌خورند. پس خشاب باید به تعداد سیمکارت‌هایی که موبایل از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، ظرفیت داشته باشد.

برخی از گوشی‌ها از کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کنند. اما برای برخی از آن‌ها می‌توان از کارت حافظه نیز استفاده کرد. بنابراین خشاب سیمکارتشان باید ظرفیت کارت حافظه را نیز داشته باشد. البته در برخی از موبایل‌ها برای کارت حافظه شیار مجزا با خشاب منحصر به فرد طراحی شده است.

دلایل بالا باعث می‌شوند که هر گوشی موبایل به خشاب منحصر به فردی نیاز داشته باشد.


 


ساده‌ترین روش خرید خشاب سی مکارت

اکنون اطلاعات کاملی در مورد خشاب سیمکارت دارید. همچنین می‌دانید که هر گوشی به قطعه مخصوصی نیاز دارد. بنابراین باید به دنبال فروشگاهی باشید که خشاب مخصوص به گوشی موبایل شما را عرضه می‌کند. این کار برای افرادی که از موبایل‌های قدیمی‌تر یا برندها و مدل‌های غیر متداول استفاده می‌کنند، سخت‌تر است. ممکن است نیاز باشد زمان زیادی را بگردند تا خشابی که به تلفن همراهشان می‌خورد را پیدا کنند. اما راهکار ساده‌تری نیز وجود دارد.


خرید اینترنتی خشاب سیمکارت فروشگاه‌های تمام شهرها را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین اگر فروشگاه‌های محلی محصول مورد نظر شما را نداشته باشند، می‌توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی از فروشگاه‌های شهرهای دیگر خرید کنید.


همچنین پیدا کردن خشاب سیمکارت مورد نیاز گوشی موبایل شما نیاز به جستجو ندارد. علاوه بر اینکه می‌توانید خشاب مخصوص به مدل موبایل خود را در مرورگرها سرچ کنید، می‌توانید از قسمت سرچ فروشگاه نیز استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که خرید محصول از فروشگاه‌های معتبر اهمیت ویژه‌ای دارد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.