صفحه کلید گوشی موبایل

تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

علت کار نکردن دکمه‌های گوشی نوکیا چیست؟

در مورد علت کار نکردن دکمه‌های گوشی نوکیا باید گفت که اگر صفحه کلید یا کیبوردهای گوشی موبایل به صورت دکمه‌ای بودند شما باید موارد زیر را به دقت انجام دهید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.


اگر کیبورد گوشی نوکیا به صورت فلت بود می‌توان گفت که شاید علت کار نکردن دکمه‌های گوشی نوکیا به دلیل کثیف بودن کانکتورهای کیبورد یا پارگی فلت می‌باشد. در مورد کثیف بودن کانکتورها باید گفت که در بیشتر مواقع با تمیز کردن آن ها این مشکل برطرف می‌شود. اما اگر فلت کیبورد پاره شده باشد باید حتما کیبورد یا صفحه کلید مورد نظر را تعویض کنید.

اگر صفحه کلید یا کیبورد موبایل قدیمی بود، شما باید ابتدا صفحه پولکی فلزی را از روی دکمه مورد نظر جدا کنید و زیر آن را چک کنید. زیرا که شاید دایره‌های روی برد موبایل کثیف باشند که این می‌تواند یکی از علت کار نکردن دکمه‌های گوشی نوکیا باشد. اما اگر پولکی فلزی مشکل داشت، شما می‌توانید در برخی موارد خیلی کم پولکی فلزی را تعویض کنید. اما در بیشتر مواقع شما باید صفحه کاغذ پولکی فلزی را تعویض کنید.

اگر در موارد بالا شما مشکلی را ندیدید، شاید علت کار نکردن دکمه‌های گوشی نوکیا، از آی سی یا قطعه مربوط به کیبورد یا صفحه کلید باشد. در این مورد باید گفت که ابتدا شما آن آی سی یا قطعه مورد نظر را حرارت دهید. زیرا که شاید لهیم آن جدا شده باشد. اگر مشکل با حرارت دادن برطرف نشد، در مرحله آخر باید آن را تعویض کنید.

تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل


 


مشکل کار نکردن صفحه کلید نوکیا 105 چیست؟

در ابتدا باید گفت که مشکل کار نکردن صفحه کلید نوکیا 105 نمی‌تواند از آی سی کیبورد این گوشی موبایل باشد. زیرا که این مدل گوشی اصلا آی سی کیبورد ندارد. بنابراین باید در هنگام تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل به آن توجه داشت. اما باید گفت که شما ابتدا باید دایره‌های روی برد را چک کنید و سپس پولکی‌های فلزی و اگر باز هم مشکل برطرف نشد شما باید با استفاده از مسیریابی مشکل کار نکردن صفحه کلید نوکیا 105 را برطرف کنید.


 


دلیل کار نکردن دکمه بک گوشی سامسونگ چیست؟

دلیل کار نکردن دکمه بک گوشی سامسونگ می‌تواند چندین مورد باشد. اما ابتدا شما باید قبل از تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل، موارد زیر را تست کنید.


صفحه لمس یا تاچ مورد نظر را تست کنید. زیرا که شاید تاچ معیوب شده باشد.

اگر مشکلی در مورد قبل ندیدید، شما باید گوشی را باز کنید و کانکتورهای تاچ را از لحاظ کثیف بودن مورد بررسی قرار دهید و آن‌ها را تمیز کنید.

اگر باز هم مشکل برطرف نشد، فلت تاچ را بررسی کنید. اگر فلت تاچ معیوب بود باید تاچ را به صورت کلی تعویض کنید.

در برخی موارد دلیل کار نکردن دکمه بک گوشی سامسونگ می‌تواند از قطعات محافظ کانکتور تاچ نیز باشد. در این صورت شما باید قطعات مورد نظر را تست کنید و سپس آن قطعه را تعویض کنید.

 


مشکل کار نکردن صفحه کلید گوشی هواوی

در این مورد باید دقت داشت که دو موضوع مطرح می شود. یک، صفحه کلید دکمه‌ای و دو صفحه کلید مجازی یا لمسی.


 


صفحه کلید دکمه‌ای

در این مورد باید گفت که اگر صفحه کلید موبایل هواوی مورد نظر دکمه ای می‌باشد، شما باید همانند تیترهای قبل، در هنگام تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل موارد زیر را چک کنید.


اگر صفحه کلید فلتی می‌باشد کانکتورها را از لحاظ کثیف بودن چک کنید.

دایره‌های روی برد و پولکی‌های فلزی را از لحاظ کثیف بودن چک کنید.

در  صورت داشتن آی سی کیبورد، آی سی کیبورد را چک کنید و در صورت خراب بودن تعویض کنید.

 


صفحه کلید مجازی یا لمسی

اگر موبایل مورد نظر لمسی و یا هوشمند می‌باشد، موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.


ابتدا تاچ را چک کنید. زیرا که شاید مشکل از تاچ باشد.

کانکتورهای تاچ را چک کنید. شاید کانکتورهای تاچ کثیف باشند.

محافظ‌های کانکتور را چک کنید. شاید مشکل از محافظ‌ها باشد.

یک نرم افزار کیبورد جدید نصب کنید. شاید مشکل از نرم افزار صفحه کلید باشد.

تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل


 


مشکل کار نکردن صفحه کلید گوشی آیفون

در این مورد نیز شما در هنگام تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل مورد نظر باید موارد زیر را انجام دهید.


ابتدا تاپ را تست کنید تا از خراب بودن یا نبودن آن مطمئن شوید.

گوشی را باز کنید و کانکتور تاچ را از لحاظ کثیفی چک کنید.

فلت تاچ و محافظ‌های کانکتور تاچ را تست و چک کنید و مطمئن شوید که خراب نیستند.

اگر مقدور است یک نرم افزار کیبورد جدید نصب کنید. شاید مشکل از نرم افزار کیبورد باشد.

 


نکته‌های کلی در مورد تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل:

اگر صفحه کلید گوشی مورد نظر لمسی بود یا به اصطلاح تاچ گوشی

اگر تاچ گوشی مشکل داشت، ابتدا قبل از تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل تاچ را تست کنید. زیرا که شاید به صورت کلی مشکل از تاچ باشد که در این صورت باید تاچ تعویض شود. اگر مشکل از تاچ نبود سعی کنید که کانکتورهای تاچ را مورد بررسی قرار دهید زیرا که شاید کانکتورها کثیف باشند. اگر هم مشکل از موارد قبل نبود حتما در ابتدا فلت و سپس قطعات محافظ کانکتور را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل از فلت بود باید تاچ تعویض شود و اگر هم مشگل از قطعات محافظ بود باید آن قطعه تعویض شود.


 


اگر صفحه کلید گوشی مورد نظر دکمه‌ای بود

اکر صفحه کلید گوشی مورد نظر دکمه‌ای بود، لطفا در هنگام تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.


اگر صفحه کلید مورد نظر به صورت فلت بود ابتدا کانکتورها و سپس خود فلت را بررسی کنید که آیا کانکتورها کثیف هستند یا نه و یا آیا فلت پاره شده است یا خیر.

سپس دایره‌های روی برد و پولکی‌های فلزی را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا آن‌ها خراب یا کثیف هستند یا خیر.

در آخر اگر موارد قبل را مورد بررسی قرار دادید و مشکلی را مشاهده نکردید، در تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل به بررسی آی سی کیبورد بپردازید و آی سی کیبورد را چک کنید.

تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل


 


صفحه کلید موبایل چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

به صورت کلی صفحه کلید یا کیبورد چند دکمه می‌باشد. این دکمه‌ها به دو صورت می‌باشد. یکی قابل لمس که بیشتر در گوشی موبایل‌های قدیمی قابل مشاهده است، و دیگری کیبورد مجازی هست که شما این نوع کیبوردها را در اکثر گوشی‌های هوشمند مشاهده می‌کنید. اما وظیفه صفحه کلید یا کیبورد چیست؟ وظیفه صفحه کلید یا کیبورد تایپ متون یا شماره‌گیری برای شما می‌باشد. به این صورت که شما با فشردن هر دکمه یک حرف یا یک عدد را در صفحه نمایش مشاهده می‌کنید.


 


توضیحات تکمیلی و سخن پایانی در مورد تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل

ما در مقاله تعمیر صفحه کلید گوشی موبایل توضیحات کلی را به شما ارائه دادیم. اما در این میان توضیحات جزئی هم موجود می‌باشد. توضیحاتی مانند:


اگر آی سی کیبورد را مورد بررسی قرار دادید سعی کنید که قطعات محافظ آی سی را نیز مورد بررسی قرار دهید. زیرا که شاید اشکال از قطعات محافظ باشد.

اگر کانکتور صفحه کلید و یا تاچ را مورد بررسی قرار دادید، سعی کنید که یک حرارت خیلی کم به کانکتور بدهید. زیرا که اگر آن کانکتور به برد لهیم شده باشد، شاید لهیم آن کانکتور جدا شده باشد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.