دسته پلی استیشن

تفاوت دسته فیک و اورجینال پلی استیشن 4 

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

تفاوت دسته فیک و اورجینال چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و ما قصد داریم در این مقاله شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود. در ادامه با ما همراه باشید.


کنترلر دوال شاک را می‌توان یکی از مهم‌ترین محصولاتی دانست که در بازار عرضه می‌شود و شما می‌توانید از آن استفاده داشته باشید. این در حالی است که خرید دسته پلی استین 4 فیک شاید یکی از بدترین تجربه‌هایی باشد که برای یک گیمر رخ می‌دهد و ما قصد داریم در این مقاله تفاوت دسته فیک و اورجینال را برای شما بیان می‌کنیم.


البته باید توجه داشته باشید که تنها روش واقعی برای تشخیص تفاوت دسته فیک و اورجینال را می‌توان تشخیص از روی قسمت USB دانست ولی ما روش‌های دیگری را برای شما بیان خواهیم کرد که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.


نکته: توجه داشته باشید که این مقایسه برای دسته‌های سری جدید پلی استیشن 4 که معمولا دسته PS4 Slim گفته می‌شود است و دسته‌های سری قدیمی یا همان دسته فت که روی تاچ پدشون نور رنگی ندارد همگی اصلی بود و نسخه فیک ندارند.


بسیاری از فروشگاه‌ها (اینترنتی و حضوری) نسبت به عرضه دسته پلی استیشن فیک اقدام می‌کنند. درواقع حضور این نمونه از دسته ها در بازار بسیار زیاد شده است و شما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید اقدام کنید. به‌طور کلی دسته‌های عرضه شده به‌صورت فیک، قیمت بسیار کمتری نسبت به نمونه اصلی دارند. برای مثال یک نمونه دسته اورجینال با قیمت یک میلیون تومان (قیمت برای مثال است) در بازار عرضه می‌شود و همچنین یک نمونه دسته فیک را شما می‌توانید با قیمت پانصد هزار تومان خریداری کنید.


تفاوت میان قیمت‌ها می‌تواند یکی از راه‌های شناخت دسته‌های فیک از اصلی باشد اما اگر فروشنده دسته فیک با قیمت اصلی داد چی؟ ولی چه راه‌های دیگری در زمینه شناخت دسته‌های اصلی وجود دارد؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.


لوگو پلی استیشن در دسته اصللگوی پلی استیشن در دسته فیک

تفاوت دسته فیک و اورجینال : لوگوی پلی استیشن

اولین تفاوتی که در دسته فیک یک پلی استیشن می‌توانید مشاهده کنید، وجود علامت پلی استیشن به‌صورت فاصله دار دو کلمه P و S است. درواقع دسته‌های اورجینال با علامتی مشابه به آن چیزی که شما در خود پلی استیشن می‌توانید مشاهده کنید عرضه می‌شود ولی زمانی‌که یک دسته فیک خریداری کنید، متوجه خواهید شد که در لوگو محصول، علامت روی دسته با علامتی که شما در PlayStation مشاهده می‌کنید، دارای تفاوت است.


لگوی میکروفون در دسته پلی استشین اصللگوی پلی استیشن در دسته فیک 

تفاوت دسته فیک و اورجینال : چاپ محو روی دسته ها

دقیقا زیر قسمتی که شما می‌توانید لوگوی پلی استیشن را مشاهده کنید، دو کلمه EXT و علامت هدفون درج می‌شود. در تفاوت دسته فیک و اورجینال باید دقت داشته باشید که دسته‌های فیک این دو علامت را بسیار پر رنگ درج می‌کنند ولی در دسته‌های اورجینال این علامت به‌صورت محو درج می‌شوند. توجه به این نکته نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است ولی این تنها نکته ای نیست که در خرید دسته پلی استیشن باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه نیز با شما در زمینه برخی دیگر از انواع تفاوت دسته فیک و اورجینال با شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در این زمینه با شما صحبت خواهیم کرد.


آنالوگ استیک در دسته اصل پلی استیشن 4آنالوگ استیک در دسته فیک PS4

تفاوت دسته فیک و اورجینال : آنالوگ های برفکی

زمانی‌که با دسته‌های دوال شاک 4 کار می‌کنید، انگشت دست ها از روی آنالوگ لیز نمی خورد و این یکی از سیاست‌های سونی در طراحی دقیق این دسته ها به شمار می‌رود. اما در دسته‌های فیک که در بازار عرضه می‌شود، شما نمی توانید آنالوگ های برفکی را مشاهده کنید و جنس آن‌ها نزدیک به پلاستیک است. درواقع سطح صاف آنالوگ در دسته‌های فیک را می‌توان از مهم‌ترین مواردی دانست که در تفاوت دسته فیک و اورجینال باید به آن اشاره داشته باشیم.


دسته اصلی پلی استیشن 4دسته فیک دوال شاک 4

تفاوت دسته فیک و اورجینال : برچسب پشت کنترلر دوال شاک

برچسب دوال شاک 4 اصلی به‌صورت کاملا اندازه بریده می‌شود و در قسمت فرو رفته مورد استفاده است. شما همچنین می‌توانید در مدل‌های فیک برچسب هایی که برش مناسبی ندارند را مشاهده کنید و از خرید محصولات فیک جلوگیری کنید. به‌طور کلی می‌توان گفت که انواع کنترلر دوال شاک اصلی از هر لحاظ هیچ عیب و نقصی نخواهد داشت به‌خصوص در قسمت های بسیار ریزی که می‌توانید مشاهده کنید. اگر قصد دارید که دسته پلی استیشن 4 را خریداری کنید، توجه به تمامی ویژگی‌ها در خرید و تفاوت دسته فیک و اورجینال دارای اهمیت بسیار زیادی است.


درگاه یو اس بی در دسته اصلی پلی استیشن 4درگاه USB در دسته فیک پلی استیشن 4

تفاوت دسته فیک و اورجینال : ظاهر USB

قسمت USB و علامت USB را می‌توان مهم‌ترین تفاوت دسته فیک و اورجینال دانست که برای شما قابل تشخیص خواهد بود. باید بدانید که در دسته‌های اصلی دوال شاک 4 پلی استیشن 4 علامت USB فرو رفته است ولی باید بدانید که علامت USB دسته‌های دوال شاک 4 پلی استیشن 4 که به‌صورت فیک تولید و در بازار عرضه می‌شود، علامت مذکور به‌صورت بیرون آمده خواهد بود. بر این اساس می‌توانیم تشخیص دهیم که کدام نمونه از دسته پلی استیشن می‌تواند فیک یا اصلی باشد.


تا به این جا برخی از مهم‌ترین انواع تفاوت دسته فیک و اورجینال را برای شما بیان کردیم و در ادامه به ذکر نکاتی در خصوص دسته ها می پردازیم که پیش از اقدام به خرید دارای اهمیت بسیار زیادی است.


به چه نکاتی در خرید دسته پلی استیشن 4 باید توجه داشته باشیم؟

زمانی‌که قصد خرید یک دسته برای پلی استیشن 4 هستید باید توجه کنید که تنها جعبه دسته نمی تواند نشان‌دهنده اصل بودن یا نبودن آن باشد و باید به این مسئله توجه داشته باشید که این محصول برای بازارهای آمریکا، اروپا و آسیا تولید می‌شود و شما می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. پک های دسته پلی استیشن که برای بازار آمریکا و اروپا تولید می‌شوند، از لحاظ ارتفاع، بلند تر از پک های آسیایی هستند و پک های آسیا جعبه های کوچک تری دارند. هرسه یک کیفیت دارند و فقط جعبه ها متفاوت است پس به هیچ وجه جعبه مهم نیست، مهم دستهاخل جعبه است.


حتی اگر جعبه هم مهم باشد از کجا معلوم فروشند دسته جابه‌جا نکرده؟ پس باید به همه موارد دقت کرد. همچنین نوشته های پشت دسته هم معیار درستی نیست همان‌طور که گفته شد دسته‌های PS4 در سه پک مخلف وارد کشور می‌شوند و نوشته های پشت هر سه مدل متفاوت است اما اصلا مهم نیست چون هر سه یکجا تولید می‌شوند و کیفیت یکی است.


درکنار این مسئله باید توجه داشته باشیم که برخی از فروشندگان، نسبت به فروش دسته‌های فیک درون جعبه پلی استیشن 4 اقدام می‌کنند و روش یافتن تفاوت دسته فیک و اورجینال دارای اهمیت بسیار زیادی است. بهتر است که به موارد گفته شده در این مقاله در زمینه تفاوت دسته فیک و اورجینال توجه داشته باشید.


تفاوت دسته فیک و اورجینال در بازی کردن

دسته‌های فیک به این دلیل که دارای کیفیت پایین تری هستند، درنهایت باعث می‌شوند که با تأخیر و سرعت پایین‌تر، کارایی کمتری داشته باشند و در بازی های به‌خصوص شوتر به نحوی جلوی بازی کردن گیمر را می‌گیرند.


البته باید بگوییم یک مدل دسته فیک که دسته‌های‌کپی گفته می‌شود، بسیار شبیه دسته اصلی بوده و خیلی سخت قابل تشخیص است و در ظاهر با دسته اصلی یکی هستند که داخل بازار ایران خیلی جاها به‌عنوان دسته اصلی به فروش میرسانند اما مورد USB در این دسته ها خوشبختانه برآمده است که ازین طریق قابل تشخیص است.


کلام آخر

در صورتی که قصد خرید دسته PS4 جدیدی برای پلی استیشن 4 دارید، این مقاله می‌تواند برای شما مفید واقع شود. همچنین باید توجه داشته باشید که خرید از فروشگاه معتبر اینترنتی با قیمت معقول می‌تواند خیال شما را بابت خرید دسته راحت کند. در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص تفاوت دسته فیک و اورجینال برای شما بیان کردیم که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.