پلی استیشن 2

پلی استیشن 2، بررسی انواع مدل ها و قابلیت ها و تنظیمات آن

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

پلی استیشن 2 را باید خاطره انگیز ترین کنسول بازی شرکت سونی دانست، این کنسول بازی بسیار جذاب دارای دو نسخه بود و نسخه اولیه آن در سال 2000 رونمایی شد، با وجود اینکه حدود 20 سال از رونمایی این محصول می گذرد، کمتر علاقه مند بازی های رایانه ای را می توان یافت که تجربه بازی با این کنسول قدرتمند در آن سال ها را نداشته باشد.


پلی استیشن 2 در سال 2000 بی رقیب بود و کمپانی هایی مانند مایکروسافت نیز با عرضه کنسول بازی خود نتوانستند به موفقیت خاصی در مقایسه با این کنسول جذاب دست پیدا کنند، ایکس باکس مایکروسافت اولین نسخه خود را در سال 2001 در اختیار گیمر ها قرار داد. در کنار این دو کنسول سگا و نینتندو نیز حضور فعالی داشتند و طرفداران بازی های رایانه ای با کامپیوتر های شخصی نیز روز به روز گسترش پیا کردند.


با وجود اینکه دیگر این کنسول بازی شرکت سونی به خاطرات پیوسته، اما مرور قابلیت های پلی استیشن 2 و بازی های آن خالی از لطف نیست و در این بخش قصد داریم به مرور خاطرات خوش خود با این کنسول جذاب بپردازیم.


انواع مدل های پلی استیشن 2

PS2 شرکت سونی در دو نسخه اصلی روانه بازار فروش شد، البته باندل های مختلفی برای پلی استیشن در نظر گرفته شده بود که به جذابیت بیشتر این محصول کمک می کرد. باندل های پلی استیشن معمولا با بازی های مختلفی همراه بود. نسخه اصلی این محصول در سال 2000 در ژاپن فروش خود را آغاز کرد و سپس نسخه اسلیم آن نیز چند سال بعد در سال 2004 در اختیار کاربران قرار گرفت.


با وجود اینکه  پلی استیشن نسخه سوم شرکت سونی در سال 2006 رونمایی شد اما قدرت و محبوبیت بالای پلی استیشن 2 همچنان وجود داشت و ساخت بازی های این کنسول و همچنین خرید و فروش آن تا چندین سال پس از پلی استیشن 3 ادامه داشت.انواع مدل های پلی استیشن 2


قیمت پلی استیشن 2 در بازار جهانی چقدر بود؟

کنسول بازی پلی استینش 2 در بازار جهانی حدود 299 دلار قیمت داشت، این کنسول جذاب که فروش خیره کننده ای داشت بر اساس اخبار منتشر شده بیش از 150 میلیون دستگاه توسط شرکت سونی فروخته شده  که بسیار هیجان انگیز است، این موضوع زمانی اهمیت بسیار بالایی پیدا می کندکه فروش آن را با نسخه سوم کنسول بازی پلی استیشن مقایسه کنید.


پلی استیشن 3 تا سال 2017 فروخته می شود و توانست در حدود 88 میلیون دستگاه به فروش برساند که مقایسه این دو کنسول خبر شگفت انگیزی در مورد کنسول نسل ششمی پلی استیشن می دهد.


پلی استیشن 2 در بازار ایران نیز محبوبیت خیره کننده ای داشت و بازی های خاطره انگیز و همچنین گرافیک جذاب آن زمان هنوز هم در خاطر کاربران است، یکی از مواردی که به فروش خیره کننده این محصول در بازار کمک کرد قیمت بازی های آن بود که کاربران می توانستند با قیمت بسیار پایین تر به خرید آن ها بپردازند.


البته در کنار قیمت مناسب عدم نیاز به نصب بازی ها و اجرای بسیار ساده آن ها در فروش این محصول خاطره انگیز تاثیر بسیار زیادی داشت.قیمت پلی استیشن 2 در بازار جهانی چقدر بود؟


تنظیمات پلی استیشن 2 بسیار ساده تر از نسخه های جدید بود

همانطور که بیان شد رابط کاربران بسیار ساده کنسول بازی پلی استیشن 4 را باید یکی از عوامل موفقیت این کنسول بازی خاطره انگیز دانست. تنظیمات پلی استیشن 2 به نوعی بود که اگر نیاز به شخصی سازی نداشتیم می توانستیم با وارد کردن سی دی بازی به اجرای آن ها بپردازیم. با این وجود شرکت سونی تا حدود 13 سال پس از عرضه این کنسول از آن پشتیبانی می کرد.


با این وجود موضوعی تحت عنوان آپدیت پلی استیشن 2 وجود نداشت و هیچ فریم وری برای این کنسول ارسال نمی شود که کاربران برای فعالیت های خود نیاز به نصب آن ندارید و بدون آپدیت کنسول بازی پلی استیشن 2 می توانستید به اجرای آن بپردازید.تنظیمات پلی استیشن 2 بسیار ساده تر از نسخه های جدید بود


کیفیت تصویر پلی استیشن 2 چقدر است؟

در روز هایی که کنسول بازی پلی استیشن 4 با کیفیت 4K شرایط خیره کننده ای را برای کاربران ایجاد می کند و از گرافیک و کیفیت تصویر پلی استیشن 2 به عنوان یک محصول گرافیکی بسیار ساده یاد می شود، این کنسول در زمان خود گرافیک بسیار خوبی داشت و می توانست گیمر ها را ساعت ها مشغول خود کند.


گرافیک 147456 مگاهرتزی Graphics Synthesizer این محصول در کنار پردازنده Emotion Engine با نرخ فرکانس 300 مگاهرتز در زمان خود شرایط بسیار جالب توجهی را ایجاد می کرد و به نوعی وضوح تصویر شخصیت ها شگفتی ساز آن دوربین به شمار می رفت.کیفیت تصویر پلی استیشن 2 چقدر است؟


آشنایی با جذاب ترین بازی های پلی استیشن 2

همانطور که بیان شد شرایط بسیار جالب برای کاربران در خرید بازی های پلی استیشن به کاربران اجازه می دهد تا بسیار ساده به آن دسترسی پیدا کنند و با قیمتی مناسب آن ها را خریداری کنند، بازی هایی مانند Metal Gear Solid 3: Snake Eater، Grand Theft Auto: San Andreas، Resident Evil 4 و Shadow of the Colossus از بهترین بازی پلی استیشن 2 به شمار می رود، در کنار این عناوین بازی هایی سری PES و FIFA نیز در کنار این بازی های بخش گسترده ای از سرگرمی های آن سال ها را تشکیل می دادند.


حال از روزهای عرضه پلی استیشن 2 حدود 20 سال می گذرد و این کنسول قدرتمند به بخشی از خاطرات گیمر ها در قفسه هایشان تبدیل شده است، با این وجود همچنان از دید بسیاری از کاربران ارزشمند ترین کنسول بازی به شمار می رود که گاهی می توان به تجدید خاطرات خود پرداخت.


مدتی پیش خبری منتشر شده که مرور آن خالی از لطف نیست، با وجود اینکه . پلی استیشن ۲ ترکیبی از برترین سخت افزار و بهترین بازی های رایانه ایی بود سونی نیز هیچ گاه از حمایت کاربران خود دست برنداشت و هموراه در طول مسیر این سال های پرقدرت به اجرای وظایف خود پرداخت. کنسول بازی پلی استیشن ۲ همچنان پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ پرفراز و نشیب بازی های رایانه ایی محسوب می شود.


شرکت سونی مدتی پیش بازی های پرطرفدار کنسول بازی پلی استیشن 2 را در اختیار کاربران پلی استیشن 4 قرار داد. این موضوع توانست خاطرات بسیار خوب گیمر ها را برای آن ها این بار در کنسول بازی پلی استیشن 4 زنده کند.


شرکت سونی برخی از بازی های پرفروش این کنسول بازی را به نام PS2-on-PS4  برای کنسول بازی نسل هشتمی خود عرضه کرد و نزدیک به ۵۰ عنوان پرفروش خود را با رزولوشن و کیفیت بالاتر در اختیار کاربران قرار داد این بازی ها با وجود اینکه گرافیک پایین تری نسبت به بازی های جدید تر دارند اما از قابلیت های اصلی پلی استیشن چهار همچون چون Remote Play، Share Play، Activity Feeds و Live Broadcast نیز پشتیبانی می‌کنند.آشنایی با جذاب ترین بازی های پلی استیشن 2


بازی های پلی استیشن 2 که همچنان پرطرفدار است وارد کنسول بازی نسل هشتمی سونی شدند

ADK Damashii


Ape Escape 2


Arc the Lad: Twilight of the Spirits


Bully


Dark Cloud


Dark Cloud 2


Destroy All Humans


Destroy All Humans 2


FantaVisionبازی های پلی استیشن 2 که همچنان پرطرفدار است


Fatal Fury Battle Archives Vol. 2


Fu’Un Super Combo


Grand Theft Auto III


Grand Theft Auto: San Andreas


Grand Theft Auto: The Trilogy


Grand Theft Auto: Vice City


Harvest Moon: A Wonderful Life Special Edition


Hot Shots Tennis


Indigo Prophecy


Kinectica


Manhunt


Max Payneبازی پلی استیشن 4 با کیفیت 4K


Metal Slug Anthology


Okage: Shadow King


PaRappa The Rapper 2


Primal


Psychonauts


Puzzle Quest: Challenge of the Warlords


Red Dead Revolver


Red Faction


Rise of the Kasai


Rogue Galaxy


Samurai Shodown VI


Siren


Star Wars: Bounty Hunter


Star Wars: Jedi Starfighter


Star Wars: Racer Revenge


The King of Fighters 2000


The Mark of Kriپلی استیشن 2، بررسی انواع مدل ها


The Warriors


Twisted Metal: Black


War of the Monsters


Wild Arms 3


البته در این بخش یک نکته وجود دارد که کاربران نمی توانند از دیسک های بازی پلی استیشن ۲ استفاده کنند و باید این بازی ها را که باقیمتی مناسب عرضه شده است خریداری کنند. این بازی ها بسیار ارزان تر از بازی های جدید هستند و به گونه ایی ارزش یاد آوری گذشته را دارد، از این طریق سونی تلاش داشته است که یاد بازی های دو نسل پیش کنسول های خود را در ذهن کاربران زنده نگه دارد.


به نظر می رسد کمتر از 2 سال دیگر نسخه جدید کنسول بازی پلی استیشن با نام پلی استیشن 5 در اختیار کاربران قرار گیرد و به نوعی پلی استیشن 2 قدیمی تر از حال نیز می شود و در کنار نسخه های ابتدایی کنسول های قرار می گیرد، با این وجود نمی توان از تاثیر این کنسول هیجان انگیز روی کاربران و همچنین بازی های نسل جدید غافل شد.


نظر شما در مورد کنسول بازی پلی استیشن 2 چیست؟ آیا شما نیز این محصول را شروعی برای مسیر موفقیت آمیز شرکت سونی در بازار کنسول ها می دانید؟ از دید شما کدام کنسول بازی شرکت سونی بهترین و جذاب ترین محصول این شرکت به شمار می رود؟

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.