باتری تلفن

باتری گوشی چیست؟

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

باطری موبایل چست؟

گوشی موبایل و تبلت این روز ها با انواع و اقسام مختلفی عرضه می شود و کیفیت آن ها تعیین می کند که چقدر می تواند انرژی ذخیره کند و می تواند دستگاه را با یک بار شارژ کردن تا چند ساعت استفاده کرد. همانطور که می دانید محدودیت هایی در اندازه و همچنین وزن باتری موجود است به عنوان مثال: باتری بزرگ، باعث سنگین تر شدن و بزرگ تر شدن دستگاه می شود و تلفن همراه دیگر گزینه مقبولی برای انتخاب نیست و نمی توان آن را به خوبی کارایی آن قبول کرد. بنابراین، طراحان بر اسس سه پارامتر باتری همچون: ترکیب شیمیایی، اندازه و وزن دست به طراحی می زنند


امروزه تقریبا هر کس یک تلفن همراه دارد و بسیاری از مردم دو تلفن یا حتی بیشتر دارند. عادت همیشگی ما برای داشتن ارتباط زمانی که به دلیل خرابی باتری گوشی یا خالی شدن سریع آن، از ما سلب می شود بسیار آزار دهنده می باشد. هر باتری تلفن دارای عمر مخصوص بخود است. در مقاله باتری گوشی چیست؟  با راهنمایی هایی درمورد چگونگی انتخاب یک باتری برای تلفن همراه خود بیشتر می شوید.


 


انواع باتری های تلفن همراه

باتری ها انواع اقسام زیادی دارد و می توان از آن ها حتی ماشین را به حرکت در آورد اما باتری هایی که ما برای تلفن های هوشمندمان استفاده می کنیم عبارت است از:


نیکل کادمیوم (NiCd)

(NiMH (NiMH

لیتیوم یون (Li-ion)

باتری لیتیوم پلیمر (Li-pol)

باتری های نیکل کادمیوم یا NIMH را می توانید در وسایلی مانند دریل و مته های خانگی پیدا کنید. تقریبا تمام تلفن های همراه با باتری های یون لیتیوم تولید می شوند. باتری های لیتیوم پلیمر جدید ترین نوع باتری است که اخیرا رونمایی شده است. در ادامه مقاله باتری گوشی چیست؟ به نوع باتری و همچنین چگونگی آن می پردازیم.


 


باتری لیتیوم پلیمر (lithium polymer)

Li-Poly آخرین و همچنین پیشرفته ترین فناوری برای باتری گوشی می باشد. این فناوری باعث می شود که باتری فوق العاده سبک وزن باشد و ظرفیت باتری را تا 40 درصد بیشتر از باتری های NI-MH افزایش می دهند. در این نوع باتری ها تحت تاثیر اثر حافظه ای قرار نمی گیرند. شاید در ذنتان سوال بپرسید که اثرحافظه ای یا Memory Effect چیست؟


اثر حافظه، زمانی اتفاق می افتد که باتری های قابل شارژ بین چرخه شارژ کامل تخلیه نمی شوند؛ در نتیجه باتری چرخ کوتاه شده را به خاطر نگه میدارد و در نتیجه، ظرفیت شارژ آن را کاهش می دهد. گوشی هایی مانند Blackberry Playbook و سامسونگ گلکسی S3 از این نوع باتری استفاده می کنند.


 


باتری لیتیوم یون (Li-ion)

این نوع تکنولوژی برای باتری های تلفن همراه قدیمی بسیار محبوب بوده و تنها نقص واقعی این باتری های لیتیوم یون گوشی های گرانان آن می باشد. با این حال، آن ها چگالی انرژی بیشتری نسبت ب لیتیوم پلیمر دارند. در دستگاه هایی با اندازه های بزرگ مانند تبلت ها، باتری های لیتیوم پلیمر انتخاب می شود. باتری های یون لیتیوم ارزان تر از باتری های لیتیوم پلیمر هستند، بنابراین وقتی هزینه یک فاکتور مهم محسبو می شود، لیتیوم یون یک انتخاب مناسب برای کاربران است.


باتری لیتیوم یون و لیتتیوم پلیمر هم ترکیب شیمیایی مشابه بهم را دارند اما تفاوت آن ها درمیزان تمایل آن به گرن شدن است. به همین دلیل باتری های لیتیوم یون دارای یک مدار محافظ فعال که مانع از گرم شدن باتری و انفجارمی شود. باتری های لیتیوم پلیمری نیازی به مدار حفاظت فعال ندارند، به همین دلیل است که آنها را می توان در اندازه های کوچک و حتی به اندازه یک کارت اعتباری ساخت.


باتری گوشی چیست؟ (ساختار باتری موبایل چگونه است؟)


ساختار باتری های گوشی موبایل چیست؟

داخل یک باتری معمولی، یک آند، کاند و الکترود دارید- چیزی برای انتقال یون های مثبت و منفی. باتری های لیتیوم یون در اکثر گوشی های هوشمند و اکلتروینکی دارای کاتد اکسید فلزی ساخته شده از مخلوط کبالت، نیکل، منگنز یا آهن، گرافیت متخلخل گرافیت است که درون آن دارای یون های لیتیو و نمک لیتیوم الکترولیت آن می باشد.


 


ظریفیت باتری چیست و چگونه اندازه گیری می شود؟

ظرفیت باتری یک واحد اندازه گیری است که نشان می دهد که چه مقدار الکتریسیته برای یک زمان مشخص به این باتری انتقال پیدا می کند. ظرفیت باتری گوشی با میلی آمپر ساعت mAH اندازه گیری می شود. ظرفیت بزرگ باتری زمان عملیات بیشتری را بدون اینکه مجبور باشید تلفن خود را به شارژ بزنید فراهم می کند. شما می توانید از تلفن همراه با باتری قدرتمند استفاده کنید و از خاموش شدن دستگاه خود هراسی نداشته باشید که ظرفیت باتری باید بر اساس ویژگی های گوشی شما و میزان استفاده آن انتخاب شود.


اگر شما یک تلفن ساده دارید که اغلب تماس زیادی نمی گیرید و از رسانه به طور مرتب استفاده نمی کنید. شما می توانید یک باتری با ظرفیت استاندارد خریداری کنید. اما اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید و از آن به طور کامل و مداوم استفاده می کنید، بهتر است که به جستجوی باتری ظرفیت بالا با طول عمر بالا داشته باشید. به طور متوسط با توجه به شرایط، سطح انرژی باتری های جدید تلفن باید به اندازه کافی برای حدود 4 الی 3 روز باشد. بهترین باتری گوشی هوشمند می تواند تا 7 روز بدون شارژ مجدد کار کند.


 


چطور دستگاه را شارژ کنیم؟

اگر شارژ باتری شما کندتر از حد انتظارتان است مطمئن شوید که از شارژر مناسب استفاده می کنید، زیرا میزان شارژ در شارژر متفاوت است. همیشه از یک شارژر مخصوص با ولت-آمپر باتری خود استفاده کنید. اگر شما نیاز به تعویض شارژر خود دارید، برسی کنید که توان شارژر جدید شما مناسب مدل دستگاه شما باشد. خروجی توان جایی که به طور مستقیم یک منبع تغذیه متصل و شارژ کنید از حالتی که ان را به لب تاپ خود وصل کنید سریع تر شارژ می شود اما این سریع تر ارژ شدن ب دستگاه شما آسیب میرساند. پس بهترین راه برای شارژ کردن باتری موبایل شارژر اورجینال آن می باشد.


 


راهکار های افزایش عمر باتری گوشی های موبایل

یکی از راهکار های افزایش عمر باتری موبایل در 20 درصد شارژ و در 80 درصد فرایند شارژ را غیر فعال کنید. نگه داشتن یک باتری لیتیوم یون تقریبا بین 20% تا 80% می باشد و باعث می شود ظرفیت بیشتری را برای مدت طولانی حفظ کند. باتری هرگز نباید به طور دائمی به شارژر وصل بماند، مخصوصا برای لب تاپ ها این اخطار را جدی تر بگیرید. لپ تاپ ها در صورتی که به طور کامل تخلیه و مجددا شارژ و بارگیری شوند عملکرد بهتری دارند. این کار را یک بار در ماه انجام دهید. استفاده کردن از فندگی ماشین و پاور بانگ غیر استاندارئ باعث کاهش عمر باتری شده و به برد دستگاه شما آسیب میزنند.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.