ترازوی دیجیتال فروشگاهی

ترازوی دیجیتال چیست؛ بهترین برندهای ترازو دیجیتال

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

 ترازوی دیجیتال وسیله‌ای کاربردی برای وزن کردن مواد، کالاهای مختلف، انسان و حیوان، با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین سیستم‌های الکترونیکی و دیجیتال است که امروزه سهم بزرگی در اقتصاد و تجارت، در خرید و فروش کالاها و در فعالیت‌های علمی و آزمایشگاهی و همچنین در پزشکی و سلامت و تندرستی دارد. امروزه خرید ترازو دیجیتال مورد نیاز گستره وسیعی از شغل‌های مختلف است. انواع ترازو دیجیتال برای وزن کردن هر ماده‌ای، از کوچک‌ترین و سبک‌ترین مواد در آزمایشگاه تا احتیاج‌های روزمره زندگی، و از توزین مواد مورد نیاز روزانه تا وزن کردن انسان و حیوان، کاربردهای بسیار و متنوعی دارد.


انواع ترازوی دیجیتال نسبت به ترازوهای مکانیکی برتری‌های بسیاری دارد که در ابتدا می‌توان به بهره‌گیری ترازوی دیجیتال از مدارها و بردهای الکترونیکی اشاره کرد که میزان خطای کمتری نسبت به ترازوهای مکانیکی دارند؛ دومین برتری انواع ترازو دیجیتال نسبت به ترازوهای مکانیکی سرعت توزین آنهاست که لازمه زندگی امروز ماست و تقاضاهای خرید بسیار، نیاز به سرعت را در تجارت و خرید و فروش کالاها می‌طلبد؛ و سومین برتری انواع ترازوی دیجیتال دقت توزین آنهاست که به ویژه در انواع ترازوی گرمی دیجیتال بسیار مهم است. میزان دقت در ترازوهای دیجیتال از کمتر از یک‌ صد هزارم گرم در ترازوهای گرمی و آزمایشگاهی شروع می‌شود و به چند کیلوگرم در ترازوهای فروشگاهی و صنعتی می‌رسد. استفاده از انواع ترازوی دیجیتال بسیار ساده است و کافی است تا ماده یا شخص یا حیوان مورد نظر روی ترازو قرار گیرد تا ترازو بدون نیاز به وزنه یا دخالت دست، توزین را انجام دهد. منبع انرژی انواع ترازو دیجیتال برق یا باتری است، که باتری‌ها معمولاً داخلی و قابل شارژ هستند. عامل مشترک در انواع ترازوی دیجیتال بدنه، سینی، و نمایشگر آنهاست. بدنه انواع ترازوی دیجیتال از پلاستیک یا فلز ساخته شده و سینی آنها از استیل یا فلزهای دیگر است و نمایشگر آنها نیز ممکن است LED یا LCD باشد.


انواع ترازو دیجیتال با توجه به کاربرد آنها:


از انواع ترازو با توجه به کاربرد آنها، ترازوی گرمی دیجیتال را می‌توان نام برد. ترازوی دیجیتال گرمی ترازویی با سرعت، دقت و حساسیت بسیار زیاد در توزین مواد است. انواع ترازوی دیجیتال گرمی قابلیت وزن کردن مواد از چندهزارم گرم تا حدود شش کیلوگرم، با حساسیت یک‌دهم گرم تا یک‌صدهزارم گرم و حتی بیشتر را دارند.


انواع ترازوی گرمی دیجیتال از پیشرفته‌ترین و به روزترین تکنولوژی‌ها در عرصه توزین بهره می‌برند و در شغل‌هایی مثل طلافروشی وفروش محصولات کمیاب دارویی و گیاهی استفاده می‌شوند و به همین دلیل به این نوع ترازوها ترازوی طلاکشی و ترازوی زعفران هم گفته می شود و خرید ترازوی دیجیتال گرمی به یکی از ضروریات حرفه خرید و فروش فلزها و گیاهان قیمتی تبدیل شده است. انواعی از ترازوی گرمی به ترازوی آزمایشگاهی دیجیتال معروف هستند و در آزمایشگاه‌های مختلف و در سنجش دقیق‌ترین اندازه‌گیری‌ها در آزمایشگاه‌های مختلف فیزیک و شیمی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی تفاوت‌هایی با ترازوی معمول گرمی دارد. بسیاری از انواع ترازوی آزمایشگاهی دیجیتال دارای سرپوشی هستند تا مواد در هنگام توزین در معرض هوا و واکنش شیمیایی حاصل از ترکیب با عناصر موجود در هوا قرار نگیرند. ترازوی فروشگاهی دیجیتال نوع دیگری از انواع ترازوی دیجیتال است که برای وزن کردن مواد مختلف با هدف فروش یا بسته‌بندی آنها استفاده می‌شود. پرفروش‌ترین و پراستفاده‌ترین انواع ترازوی دیجیتال در دنیا، ترازوی فروشگاهی دیجیتال است. ظرفیت توزین انواع ترازوی فروشگاهی دیجیتال از ۳۰ تا ۷۰ کیلوگرم، یعنی به اندازه خرید روزانه مردم است. ترازوی صنعتی دیجیتالنوع دیگری از انواع ترازو دیجیتال است و در وزن کردن و بسته‌بندی مواد مختلف خوراکی و غیر آن در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف استفاده می‌شود و از آنجا که ممکن است با رطوبت و شستشو و گرد و خاک و دیگر عوامل مخرب محیطی روبرو شود، باید دارای استحکام بیشتری باشد. به همین دلیل معمولاً بدنه و سینی ترازوی دیجیتال صنعتی از فلز مقاوم یا بهترین نوع استیل ضد زنگ ساخته می‌شود تا علاوه بر قابلیت شست و شو دچار آسیب زودهنگام هم نشود، همچنین در مقابل ضربه‌های احتمالی در محیط صنعتی مقاوم باشد.به همین دلیل انواع ترازوی صنعتی دیجیتال دارای درجه حفاظتی، یا اصطلاحاً IP بالاتر هستند و نکته آخر اینکه برخلاف ترازوی دیجیتال فروشگاهی که دارای تنوع بسیار زیاد است،
ترازوی دیجیتال صنعتی تنوع زیادی ندارد. یکی دیگر از انواع ترازوی دیجیتال ترازوی خانگی دیجیتال است که برای وزن کردن افراد در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و ترازوی زیرپایی نیز خوانده می‌شود و بسیاری از مردم با خرید ترازو دیجیتال خانگی به‌طور مرتب وزن خود را کنترل می‌کنند تا دچار اضافه وزن نشوند. بیشترین ظرفیت معمول توزین انواع ترازوی خانگی دیجیتال تا حدود ۱۵۰ کیلوگرم است، هرچند ترازوی خانگی دیجیتال تا حدود ۲۰۰ کیلوگرم نیز با کاربرد محدود وجود دارد. معمولاً انواع ترازوی دیجیتال وزن کشی با گذاشتن پا بر روی آنها فعال شده، وزن را نشان می‌دهند و پس از پائین آمدن از روی آن نیز پس از مدت کوتاهی خاموش می‌شوند. ترازوی پزشکی دیجیتال یکی دیگر از انواع ترازو دیجیتال است و خرید ترازوی دیجیتال پزشکی به طور خاص مورد نیاز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و آسایشگاه‌ها و داروخانه‌ها و حتی باشگاه‌هاست و از انواع ترازوی پزشکی برای وزن کردن بیماران و سالمندان و افراد مورد مراقبت و همچنین افراد سالم استفاده می‌شود. ترازوهای پزشکی / باشگاهی بیشترین تعداد این گروه ترازوها را تشکیل می‌دهند و در کلینیک‌ها و باشگاه‌ها و داروخانه‌ها و مراکز عمومی برای سنجش وزن و قد افراد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.


برخی دیگر از انواع ترازوی پزشکی دیجیتال به صورت صندلی ساخته شده‌اند و فرد مورد مراقبت برای اندازه‌گیری وزن روی آن می‌نشیند و برخی دیگر مناسب قرار گرفتن ویلچر هستند که به آن ترازوی ویلچری گفته می‌شود و افراد با ویلچر بر روی آن قرار می‌گیرند؛ بعضی نیز مخصوص تخت بیمارستان هستند و به آنها ترازوی تخت بیمارستانی گفته می‌شود و بیمار با تخت بر روی آن قرار می‌گیرد. ترازوی قد و وزن نوزاد نیز زیر مجموعه انواع ترازوی پزشکی دیجیتال است. ترازوی آشپزخانه دیجیتال هم از انواع ترازوی دیجیتال است که کاربرد خانگی دارد و برای وزن کردن مواد مختلف مورد استفاده در پخت‌وپز و درست کردن خوراکی‌های مختلف در خانه استفاده می‌شود. ترازوی آشپزخانه دیجیتال از چندصدگرم تا حدود ۱۵ کیلوگرم را وزن می‌کند.


هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.