لیبل زن

دستگاه لیبل زن چیست و چه کاربردی دارد؟

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

لیبل را می‌توان به معنای اتیکت و برچسب در نظر گرفت که کاربرد آن، به نمایش گذاشتن قیمت کالا و یا معرفی محصول است؛ این کار توسط نوعی دستگاه بسته بندی که آن را لیبل زن می‌نامند، انجام می‌شود. دستگاه لیبل زن در واقع نوعی پرینتر است که بر روی یک لیبل حروف، بارکد و اعداد را با استفاده از هد حرارتی چاپ می‌کند. 


دستگاه لیبل زن چیست و از چه قظعاتی تشکیل شده است؟

دستگاه لیبل زن (labeling-machine) را می‌توان تشکیل‌شده از قطعات گوناگونی چون مین برد، هد حرارتی، غلتک فید، نگه‌دارنده ریبون، نگه‌دارنده‌ی لیبل و موتور فید دانست. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه لیبل زن، تعداد زیادی از اجناس را در مدت‌زمان کوتاهی، اتیکت بزنید؛ این کار به‌راحتی انجام می‌شود و نیاز به داشتن مهارت خاصی ندارد. از طرفی کار با این دستگاه به دلیل وزن کمی که دارد، بسیار راحت است.


انواع دستگاه لیبل زن

امروزه انواع مختلفی از دستگاه لیبل زن و تجهیزات مرتبط با آن موجود است و شما باید با توجه به نوع نیاز خود، یک نوع از دستگاه لیبل زن را تهیه کنید. البته باید پیش از خرید، اطلاعات کاملی را درباره‌ی محصول مورد نظر به دست آورید. بنابراین در ادامه در رابطه با این موضوع، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.


حقیقتی که درباره‌ی دستگاه لیبل زن وجود دارد، این است که شما می‌توانید انواع مختلفی از آن را در طرح‌ها و مدل‌های مختلف مشاهده کنید که برخی از آن‌ها امکانات بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند. اما به‌طورکلی، می‌توان گفت که استفاده از دستگاه لیبل زن در برخی از شرایط ضروری است.


در ادامه برای شما انواع مختلف این دستگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم:


دستگاه لیبل زن اتوماتیک

این دستگاه را می‌توان عمدتا در جهت اتیکت زدن محصولات در تعداد زیاد مورد استفاده قرار داد. این بدان دلیل است که یک تسمه ای در دستگاه لیبل زن اتوماتیک استفاده‌شده است که محصول را برای برچسب زدن جابه‌جا می‌کند. این محصول را می‌توان برای زمانی که شما قصد دارید یک برچسب را با دقت بالا بر روی یک جسم بچسبانید، استفاده کرد.


اما یک دستگاه لیبل زن تمام اتوماتیک موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت، دستگاه‌های اتوماتیکی که از کیفیت خوبی برخوردار اند، می‌توانند تنظیمات خود را متناسب با نوع کالا تغییر دهند. همچنین این دستگاه باید کیفیت خوبی نیز داشته باشد. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه شود این است که اگر شما قصد دارید یک بسته‌ی انبوه را برچسب بزنید، باید از دستگاه لیبل زن تمام اتوماتیک استفاده کنید.


لیبل زن نیمه اتوماتیک

دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک را می‌توان یک دستگاه همه کار به‌حساب آورد که برچسب‌های خود چسبنده‌ای را بر روی ظروف و کالا به شکل استوانه‌ای و مربعی اعمال می‌کنند، همچنین باید گفت از این دستگاه برای اتیکت زدن بطری‌های پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. دقت داشته باشید لیبل زن نیمه اتوماتیک را می‌توان مجهز به فیبر نوری دانست.


دستگاه برچسب‌زن عمودی

این دستگاه را می‌توان یکی از دستگاه‌های موردپسند در نظر گرفت که می‌تواند در دقیقه حدود 150 محصول و کالا را برچسب‌زنی کند، البته این موضوع به مواردی چون اندازه‌ی برچسب و نوع محصولی که قصد دارید آن را برچسب بزنید، بستگی دارد؛ توجه داشته باشید که این دستگاه تمام اتوماتیک است و می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی، تعداد بیشتری از محصولات را برچسب بزنید.


دستگاه برچسب‌زن افقی

از این دستگاه می‌توان برای برچسب زدن محصولاتی که ثابت هستند و می‌خواهید آن‌ها را به‌صورت دقیق و جزئی برچسب بزنید، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه در دقیقه، 100 کالای مورد نظر خود را برچسب‌گذاری کنید.


دستگاه برچسب زدن چند منظوره

شما می‌توانید از دستگاه لیبل زن چندمنظوره، در جهت برچسب‌گذاری انواع محصولات، فارغ از نوع و اندازه آن استفاده کنید. امکان استفاده از این دستگاه برای برچسب‌گذاری محصولاتی که تعداد آن‌ها بسیار است، مناسب به‌حساب می‌آید.دستگاه لیبل زن چند منظوره

مزایای استفاده از دستگاه لیبل زن

از دستگاه لیبل زن در محیط‌های متفاوتی چون فروشگاه، داروخانه، بانک، رستوران و موسسات مختلف دیگر استفاده می‌شود و استفاده از آن مزایای مختلفی را به همراه خواهد داشت که برای شما این مزایای را در ادامه خواهیم گفت.


این دستگاه را می‌توان برخوردار از پورت‌های گوناگون در نظر گرفت و به دلیل همین ویژگی که دارد، شرایط استفاده از آن در مکان‌های گوناگون فراهم‌شده و شما می‌توانید دستگاه لیبل زن را به دستگاه‌های متفاوتی چون کامپیوتر، ماشین‌های اداری مثل پرینتر و موارد این‌چنینی متصل کرد؛ همچنین مزیت‌های دیگری که می‌توان برای این دستگاه در نظر گرفت، شامل مواردی چون تولید صدای کم، جاگیر نبودن آن و همچنین انجام امور با سرعت‌بالا اشاره کرد.


نکاتی که باید در هنگام خرید لیبل و دستگاه آن رعایت کرد

شما باید خرید این محصول را با توجه به برخی از نکات مانند قیمت، کیفیت و استفاده‌ای که از آن می‌خواهید انجام دهید؛ همچنین از دستگاه لیبلی استفاده کنید که سرعت تقریبا بالایی داشته باشد و روند کار شما را سرعت ببخشد، از طرفی باید دستگاه و لیبلی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی داشته باشد تا مدت‌زمان بیشتری بر روی محصول مورد نیاز شما باقی بماند.


چرا استفاده از لیبل اهمیت دارد؟

امروزه شاهد استفاده از لیبل ها در صنایع مختلف هستیم، یکی از صنایع که استفاده از لیبل در آن اهمیت ویژه‌ای دارد، صنایع غذایی است، چرا که با استفاده از این لیبل ها می‌توان قیمت، تاریخ تولید و انقضای یک محصول را متوجه شد و به‌نوعی می‌توان گفت لیبلی که بر روی محصولات درج می‌شود حکم شناسنامه برای یک محصول را دارند و به همین سبب از اهمیت بالایی برخوردارند. علاوه بر صنعت غذا، شما می‌توانید در فروشگاه‌های مختلف محصولاتی را ببینید که بر روی آن‌ها با استفاده از دستگاه لیبل زن، لیبلی چسبانده شده و برخی از اطلاعات مربوط به کالا را به خریداران می‌دهد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.