جوهر پرینتر

جوهر پرینتر چیست و از کجا تهیه کنیم؟

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

دنیای اطراف ما پر شده از طرح و نقش های بسیار زیبا و البته با رنگ های مختلف. امروزه انواع طیف های رنگی در اختیار بشر قرار دارد و می تواند با توجه به سلیقه خود، شدت رنگ ها را کم و زیاد نماید. در این میان داشتن پرینتر رنگی با کیفیت می تواند دنیای پیرامونی ما را رنگی تر نماید.


تمام شدن رنگ برای طراحان، عکاسان، گرافیست ها و... مساوی است با توقف هیجان رنگ ها. برای خرید جوهر پرینتر باید یکسری اطلاعات پایه داشته باشید تا بهترین جوهر پرینتر را انتخاب نمایید. آوند پرینتر در فروشگاه و سایت فروشگاهی خود، سعی نموده است انواع جوهر پرینتر را با بهترین کیفیت و برند عرضه نماید.


جوهر پرینتر (جوهر چاپگر):


استفاده از جوهر چاپگر یا جوهر پرینتر برای انواع پرینترهای جوهر افشان، بسیار معمول است. این نوع از جوهرها در خروجی چاپ، وضوح و شفافیت رنگی بالایی را به کاربر ارائه می دهند و بر این اساس، پرینترهای جوهر افشان و جوهر پرینتر، کاربردهای زیادی در  مصارف صنعت چاپ تصاویر و چاپ انواع طرح های گرافیکی دارند.


جوهر پرینتر چیست؟


جوهر پرینتر، مایع رنگینی است که از رنگ و یا رنگدانه ها، تهیه شده است. اکثر پرینترهای جوهرافشان چهار رنگ اصلی را پشتیبانی می کنند. رنگهایی مانند زرد، مشکی، قرمز و آبی که در برخی پرینترهای جوهر افشان پیشرفته تر این تعداد رنگ به 5 و حتی 6 رنگ می رسد. وزن جوهرها با توجه به مصرف کاربر متفاوت است. به عنوان مثال جوهر پرینتر نیم لیتری و یک لیتری در بازار موجود است.


 


تعویض کارتریج یا شارژ دوباره کارتریج؟


تعویض کارتریج پرینترهای جوهر افشان هزینه زیادی برای مصرف کننده دارد. پیشنهاد کارشناسان آوند پرینتر این است که به جای تعویض کارتریج، با کمک جوهرهای مرغوب ارائه شده در فروشگاه آوندپرینتر، کارتریج را توسط جوهرهای مخصوص آن پرینتر، دوباره شارژ نمایید.


اگر فرایند شارژ کارتریج به خوبی صورت گیرد می توان کارتریج را تا حدود 30 بار شارژ نمود و از پرینتر خود نهایت استفاده را برد.
کیفیت چاپ کدام بهتر است، دای یا پیگمنت؟


جوهر دای در خروجی چاپ، طیف وسیعی از رنگ ها را پوشش می دهند و رنگ مشکی نیز بسیار غلیظ است. درخشندگی و شفافیت بالا و نیز جزئیات عالی از ویژگیهای دیگر جوهرهای دای است. جوهر دای در معرض نور خورشید کمرنگ تر می شود و به همین دلیل برای استفاده در تابلوها و بنرهای سطح شهر مناسب نمی باشند.


جوهر پرینتر از نوع پیگمنت، شفافیت دای را ندارد اما کیفیت چاپ عالی دارد. مناسب برای چاپ متون است و طول عمر چاپ بالایی دارند. بسیاری از عکاسان این نوع جوهر را ترجیح می دهند.


از کجا جوهر پرینتر جوهر افشان تهیه کنیم؟


همیشه یکی از دغدغه های کاربران پرینترهای جوهر افشان، تهیه جوهر پرینتر مرغوب و با کیفیت است. ست کامل و تک، رنگ های مختلف پرینتر جوهر افشان در سایت آوندپرینتر قابل رویت و خریدن است. در ابتدا باید مدل و برند پرینتر خود را بدانید سپس باید بین دو نوع Dye و Sublimation که نوع چاپ پرینترهای جوهر افشان است یکی را که با پرینتر خود سازگار است، انتخاب نمایید. در مرحله آخر، از بین مدل های متفاوت و قابل انتخاب، یکی را انتخاب و خریداری نمایید. آوندپرینتر زمینه تخصصی خود را قطعات و لوازم مصرفی پرینترها قرار داده است و تمامی کارشناسان آوند می توانند به مشتریان راهنمایی های خوبی انجام دهند. پس نگران مرغوبیت کالا و سازگاری با پرینتر خود نباشید و با توجه به مشاوره، انتخاب خود را صورت دهید.


·       تنوع جوهر کارتریج در آوند پرینتر:


·       جوهر کارتریج  اچ پی


·       جوهر کارتریج کانن


·       جوهر کارتریج اپسون


·       جوهر خوراکی (نوعی جوهر که برای چاپ و نقاشی روی خوراکی ها استفاده می شود و قابل خوردن است.)

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.