PC

سیستم PC چیست و چه ویژگی هایی را به کاربران ارائه می کند؟

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

امروزه برای اجرای بازی های رایانه ای نیازمند یک سیستم قوی می باشید. در کنار این موارد کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس هم بازی ها وجود دارند. با توجه به رشد کنسول های رایانه مهمترین ابزارها برای اجرا بازی‌های می باشند و سیستم PC به عنوان کنسول PC توانسته است به خوبی جای خود را در بین بازی کننده ها باز کند.


 سیستم pc چیست

بازی های رایانه امروزه به سخت افزار قوی برای اجرا نیازمند هستند و کنسول ها هم توانایی اجرای همه بازی ها با نهایت جزئیات را ندارند چرا که تکنولوژی آن‌ها مربوط به چندین سال قبل است و قابلیت ارتقا را دارند با این حال سیستم PC به عنوان یک کیلو توانسته است به خوبی هم‌زمان با بازی‌ها قدرت خود را نیز افزایش دهد.


 امروزه انواع پردازنده ها و رم های پرسرعت در کنار کارت های گرافیک قدرتمند وجود دارند که توانایی اجرای همه بازی‌ها با حداکثر جزئیات را دارا می باشند. در واقع سیستم PC به عنوان یک کنسول PC در صورتی که مجهز به آخرین سخت افزار موجود در بازار باشد می تواند به راحتی تمام بازی‌های قدرتمند را با نهایت گرافیک اجرا کرده و بازی ها را روان و با فریم ریت مناسب اجرا کند.


سیستم PC چیست و ویژگی های آن کدام است؟


تاریخچه سیستم pc چیست

 به همین دلیل است که امروزه برای بازی کردن سیستم PC یا بهتر بگوییم کنسول PC به عنوان یک ابزار قدرتمند برای اجرای بازی‌ها به شمار می رود. سیستم PC به عنوان یک کنسول PC از سال های بسیار دور برای اجرا بازی ها استفاده می شده است. در سال های 1987 اولین رایانه های دنیا در بازار فروخته شد و به شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفت.


در این سال ها به دلیل فروش مناسب رایانه ها در بین مردم و گسترش استفاده از آن از رایانه ها به عنوان کنسول PC نیز استفاده شده و رشد بسیار خوبی هم در این زمینه حاصل شد به نحوی که بیشترین فروش بازی های رایانه ای در انسان ها، روی کنسول PC بود.


از سال 1989 به بعد که صنعت کارت گرافیک شروع به فعالیت کرد بازی های رایانه ای نیز رشد بسیار خوبی را تجربه کردند و به مرور بازی هایی با گرافیک های بهتر و بیشتر روانه بازار شد. با ظهور سیستم عامل ویندوز و رشد بالای آن در کنار رشد بسیار سریع سخت افزارها و کارت های گرافیک، رشد بازی های رایانه ای نیز بسیار سریع شد و تا به امروز بازی های رایانه ای با گرافیک و کیفیت های فوق العاده به بازار روانه شده اند.


 این موارد نشان می‌دهد که کنسول PC به عنوان یک از ابزارها برای اجرای عالی سیستم ها به شما می رود. حتی می توان گفت که بازی های رایانه ای تنظیمات خاصی را برای کنسول PC در نظر گرفته اند که خروجی بازی ها با استفاده از این تنظیمات بسیار بهتر و عالی تر خواهد بود و گرافیک واقع گرایانه تری را برای بازی کننده به نمایش خواهد گذاشت.


استفاده از کنسول PC به عنوان یک ابزار برای اجرای بازی ها ویژگی های زیبای را در خود جای داده است و این ویژگی ها باعث شده است که رایانه ها و کنسول PC به عنوان یک ابزار مهم در صنعت بازی های رایانه‌ای به شما رفته و از آن استفاده مناسبی کنند.


سیستم PC چیست و ویژگی های آن کدام است؟


این ویژگی های کنسول PC عبارت‌اند از:

ساخت بازی ها برای دستگاه PC بسیار ساده تر و ارزان تر می باشد

فرایند برنامه نویسی و توسعه بازی به دلیل اینکه بر روی سیستم های رایانه ای انجام می شود به همین دلیل اجرا و ساخت بازی ها برای سیستم های رایانه ای و کنسول PC ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. تمام بازی ها بر اساس موتور ها و زبان های برنامه نویسی و رابط های گرافیکی در رایانه ها ساخته می شوند در نتیجه خروجی کار نیز می تواند به راحتی برای دستگاه PC تنظیم شود. این کار باعث می‌شود که ساخت بازی ها برای سیستم PC بسیار مقرون به صرفه تر و مناسب تر باشد.


عیب یابی و رفع خطاها در رایانه ها راحت از کنسول ها است

معماری سیستم PC بسیار ساده است و تمامی برنامه نویسان به راحتی می توانند با آن کار کنند. در عین حال کنسول های بازی به دلیل اینکه از سخت افزارهای خاص استفاده می کنند زبان برنامه نویسی سخت تری دارند. برای اینکه بازی‌ها به راحتی بر روی سخت افزار کنسول ها اجرا شوند از یک دستگاه میان ابزار بهنام کیت توسعه بازی استفاده می کنند که این کار را برای برنامه نویسان بازی های رایانه ای بسیار سخت می کند. در کنار این موارد باید دانست که فرایند عیب یابی برای بازی‌ها در سیستم PC بسیار راحت تر و کم هزینه تر نسبت به کنسول های ویدیویی است.


افزایش انعطاف پذیری

بازی های رایانه ای ساخته شده برای کنسول PC همواره دارای تنظیمات گرافیک هستند که بازی بر اساس نوع سخت افزار استفاده شده در رایانه بهینه شده و کارایی خود را از دست ندهد. این مورد در کنسول ها وجود ندارد و همواره باید از حداکثر توان کنسول استفاده کرد در غیر این صورت بازی کیفیت لازم را نخواهد داشت.


این افزایش انعطاف پذیری در دستگاه PC باعث شده است که سیستم PC به عنوان یک از بهتری ابزارها برای بازی معرفی شود و کنسول PC را قوی ترین و بهترین کنسول رایانه ای برای اجرا بازی ها دانست.


توانایی اجرای بازی های قدیمی

دستگاه PC به عنوان یک ابزار برای اجرای بازی ها شناخته می‌شود. این به این معنی است که سیستم PC می تواند به راحتی انواع بازی ها را اجرا کند. این شامل بازی های قدیمی نیز می شود. فرقی نمی‌کند که سیستم عامل شما چیست و شما از چه ویندوزی استفاده می کنید تا زمانی که سخت افزار شما برای اجرا بازی ها مناسب باشد شما به راحتی می تواند این بازی‌ها را بر روی سیستم خود نصب کرده و از اجرای آن‌ها لذت ببرید. این شالم بازی های قدیمی حتی بازی های 20 سال قبل نیز می شود.


این ویژگی ها در کنسول ها وجود دارد و هر کنسول تنها می تواند بازی های نسل خود را اجرا می‌کند به این ترتیب پلی استیشن 4 توانایی اجرای بازی های پلی استیشن 3 و یا 2 را ندارد و این یک نقطه ضعف برای کنسول ها است.


افزایش نوآوری در بازی ها

با استفاده از سیستم PC بازی ها می توانند نوآوری های زیادی را در خود قرار دهند. به عنوان مثال تکنیک های نورپردازی با استفاده از سخت افزار جدید وارد فاز و مرحله جدیدی شده است. به همین دلیل سیستم PC به عنوان کنسول برتر برای اجرا بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.


سیستم PC چیست و ویژگی های آن کدام است؟


کنسول PC همچنین معایبی در مقابل کنسول های دیگر دارد که از بین آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بروز رسانی سخت افزاری

دستگاه PC برای اجرای بهترین بازی ها نیازمند سخت افزار قوی است و همواره باید این خست افزار قوی نگه داشته شود. این به این معنی است که هر چند سال یکبار باید سیستم ها و قطعات سخت افزاری ان بروز شوند.


هزینه بالا

تهیه و ایجاد یک کنسول PC با حداکثر توان سخت افزاری ممکن هزینه بسیار بالایی را در بر دارد. این هزینه بالا شامل کارت گرافیک و پردازنده می شود که هزینه های تهیه آن ها بسیار بالا می باشد.


پیچیدگی های کارایی

رایانه ها به عنوان کنسول PC شناخته شده اند در این حال توانایی اجرای بسیاری از برنامه ها دیگر را داشت به عنوان یک دستگاه چند منظوره از آن‌ها استفاده می شود. این باعث می شود که پیچیدگی های خاصی برای کنسول PC به عنوان یک PC بازی به وجود بیاید که ممکن است کارایی آن را تحت شعاع قرار دهد.


سیستم pc ، pc بازی ،  دستگاه pc ، کنسول pc

سؤالات متداول:

آیا از سیستم PC نیز می توان برای اجرای بازی ها استفاده کرد؟

بله ما به راحتی می توانید بازی هایی که برای سیستم PC نیز منتشر شده را بر روی سیستم خود نصب کرده و آن‌ها را اجرا نمایید


آیا برای اجرای بازی‌های جدید بر روی کنسول PC محدودیت هایی وجود دارد؟

بله بازی‌های جدید نیازمند سخت افزار بروز و قدرتمند می باشند به همین دلیل رایانه های قدیمی توانایی اجرای بازی های جدید را ندارند. شما برای اینکه بتوانید همه بازی ها را بدون محدودیت بازی کنید باید یک دستگاه PC بازی مناسب را تهیه نمایید.


سیستم PC چیست و ویژگی های آن کدام است؟


آیا ساخت بازی برای سیستم PC ساده تر از کنسول های دیگر است؟

بله ساخت بازی برای سیستم PC نسبت به ساخت بازی برای کنسول های دیگر ساده تر است چرا که نیاز به کیت تولید و توسعه ندارد و به راحتی می توان خروجی بازی را برای کنسول PC تنظیم کرد.


آیا برای اجرا بازی‌ها با حداکثر تنظیمات نیازمند یک کنسول PC قوی می باشیم؟

بله برای اجرای بازی‌ها بر روی حداکثر تنظیمات ممکن نیازمند یک کنسول PC با سخت افزار فوق قوی می باشد که این سخت افزار فوق قوی هزینه بالایی را برای شما ایجاد می کند. در کل استفاده از pc بازی برای اجرای انواع بازی‌های رایانه ای نیازمند هزینه بسیار بالایی است.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.