تابلو

درباره تابلو

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

تابلو دکوراتیو یکی از عناصر جدانشدنی در دکوراسیون منازل و حتی شرکتها و کارگاهها و هر فضایی که زندگی در ان جریان دارد می باشد . در واقع از تابلو دکوراتیو استفاده های مختلفی می شود . هنر در زندگی انسان ، اثری است که منتقل کننده درون و فکر و اندیشه خالق آن می باشد . تابلوهای دکوراتیو هم بخش کوچیکی از دنیای بزرگ هنر هستند که برای خواص و عوام انسانها کاربردهای متنوعی دارد. ما در این نوشتار به کارکردهای تابلو دکوراتیو خواهیم پرداخت و در مقاله ای دیگر به انواع و اقسام آن خواهیم پرداخت.


تابلو دکوراتیو چیست ؟

تابلو رزین ۳ تیکه

تابلوهای رزین ۳ تیکه که این روزا خیلی پر طرفدارن و با هر خونه و هر چیدمانی ست میشه ✨ ✨ فقط کافیه رنگ مورد دلخواه خود را انتخاب کنید و متناسب با چیدمان خونه هاتون سفارش بدید ♦️♦️ برای شب عید میتونه بهترین گزینه باشه ی کار شیک و به نسبت کم‌هزینه

یک قاب یا یک فریم که در ان اثر هنری خلق شده باشد و از آن در دکوراسیون ساختمان استفاده شود را در اصلاح عامیانه تابلو دکوراتیو می گویند. این اثر هنری در قاب می تواند یک نقاشی باشد یا کارهای برجسته با مواد گوناگون . که البته هر کدام اسامی مختلفی دارند از پتینه کاری با تکنیکهای مختلف گرفته تا ریزترین نقاشی های کلاسیک و مدرن .


تابلو دکوراتیو اصفهان


مواد در تابلوهای دکوری

تابلو دکوراتیو رزینی

تابلو رزینی

یک هنرمند تابو دکوراتیو برای انجام کار بر روی سطوح و اشیاء و احجام با تنوع بسیار بالایی از رنگها ؛ خمیرها ، حلالها و بعضا متریالهای دکوراتیو مواجه است و روزانه تعداد زیادی نام و برند به لیست انتخاب او اضافه میشود .


برای یک هنرمند نقاش تابلو تفاوتی نمی کند از چه جنس رنگی اعم از روغنی یا آکرولیک استفاده کند لیکن قطعا او به جدیدترین یافته ها و دست آوردهای روز در ارایه مواد دکوراتیو آگاهی کامل خواهد داشت و بدیهی است که نوع مواد و مرغوبیت و کیفیت آنها رابطه مستقیمی با قیمت خواهد داشت و بعضا جلوه کار را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد .


مواد حرفه ای و دارای کیفیت بالا برای تابلو دکوراتیو هم سخت در دسترس قرار میگیرد و هم قدری گران است و نیز بسیار متنوع ؛ و برای هنرمند بسیار مطلوب است که کارفرما در این زمینه با او همفکری داشته باشد و صد البته انتخاب نهایی با مشتری است .


خرید تابلو دکوراتیو از گالری مهشید چگونه است؟


کاربرد ابزارها در نقش آفرینی تابلوها

تابلو دکوراتیو

ابزار کار همواره یکی از مهمترین و اصلی ترین مولفه های که اجرایی در هر کاریست تا جایی که گفته شده ” این ابزارها هستند که مجری را توانا میسازنند ” . ایزارهای حرفه ای در نقاشی تابلوهای دکوری به دلیل فانتزی بودن و خاص بودنشان بسیاردور از دسترس هستند ، این وسایل عمدتا وارداتی بوده و تولید داخلی ندارد و بیشتر در کشور آلمان و امریکا و ایتالیا تولید میشود و معمولا در اجرای یک تابو مقادیر زیادی از آنها مصرف می شود .


وسایل کار نقاشی در تابلو دکوراتیو عبارتست از : انواع قلم موها ، رولها ، کاردک ها ، برسهای مخصوص ، اسفنج های دریایی و مصنوعی ، پارچه های تهیه شده از پوست حیوانات ، شانه ها ، ریسمانها و ابزار خاص برای ایجاد نقوش که همگی کاملا حرفه ای بوده و کاربرد عمومی مطلقا ندارد .


کاربرد تابلوهای دکوری در دکوراسیون داخلی منزل

تابلو دکوراتیو اصفهان

نقش کلیدی تابلوهای دکوری در دکوراسیون منزل

یک اثر هنری، یک تابلو نقاشی که از منظره ای کشیده اید، یک عکس یادگاری خانوادگی، یک نقاشی دیواری از یک هنرمند ناشناس، و یا نقاشی کودک خردسالتان، یک تابلو اپوکسی می تواند دکوراسیون داخلی خانه شما را دگرگون کند. شاید لکه های رنگی یک تابلو بتواند همه نیاز دکوراسیون شما برای داشتن یک رنگ تازه و جذاب را فراهم کند. تابلوهای دکوری نقش تکمیل کننده در طراحی داخلی خانه های مدرن و امروزی را دارند. دیگر همانند گذشته اندازه و سبک تابلوهای به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل محدود نمی باشد و شما می توانید از تمامی عناصری که به عنوان یک اثر هنری در ذهن شما جای دارند، استفاده کنید. تکرار تابلوها بر روی دیوار می تواند ریتم و نظم خاصی را ایجاد کند. گاهی نیز می توان با استفاده از تابلوها با ابعاد گوناگون و یا نصب آن ها با حالت های مختلف این ریتم را از بین برد.


تابلو های دکوراتیو می توانند مفاهیم گوناگونی را نیز انتقال دهند. در واقع کارکردهای تابلوهای دکوراتیو به میزان خلاقیت دکوراتور در چیدمان و سفارش آن می تواند زیاد باشد .


امروزه کم دیده نشده که ابعاد تابلوهای سفارشی به اندازه یک دیوار بصورت تیکه ای بسیار جذاب و ایده ال برای تغییر دکوراسیون منزل می باشند.