صندلی ماشین کودک

همه چیز درباره صندلی کودک در ماشین

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

صندلی کودک در ماشین یکی از وسایل بسیار کاربردی است که کمک می کند کودک در ماشین در امن و امان بماند و از آسیب ها محفوظ باقی بماند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وسایل بسیار زیادی برای رفاه هر چه بیشتر کودک به دنیا آمده اند کهیکی از این وسایل کاربردی صندلی کودک در ماشین است که با استفاده از آن کودک می تواندبه تنهایی داخل ماشین نشیته و در امن و امان باقی بماند و هیچ گونه آسیبی به او نرسد اما اینکهصندلی کودک در ماشین را باید چگونه در داخل ماشین استفاده کرد تا مشکلات زیادی پیش نیایدباید از راهنمای استفاده از آن استفاده کنیم . صندلی کودک در ماشین را در پرشین وی بخوانید.


طرز استفاده از صندلی کودک در ماشین

بسیاری از والدین تصور می کنند که اگر کودک خود را در خودرو در آغوش بگیرند می توانند بیشتر مراقباو باشند و از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.اما تحقیقات نشان داده که بسیاری از کودکان به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در تصادفات جان خود را ازدست می دهند.


همه‌ساله در اروپا ۶۰ هزار کودک در سوانح رانندگی مجروح و ۷۵۰ نفر کشته می‌شوند.در بیشتر موارد نیز دلیل زخمی یا کشته شدن کودکان استفاده نکردن از کمربند ایمنی یا صندلی متناسب با وزنو سن آنهاست.


در یک تصادف احتمال پرت شدن کودکان از صندلی عقب به سمت شیشه در مقایسه با افراد بزرگسال ۶ تا۷ برابر است و حتی اگر کودکان پرت نشوند احتمال گیر کردن آنها بین دو صندلی بسیار زیاد است.صندلی اتومبیل مخصوص کودکان این امکان را فراهم می‌آورد که در موقع ترمز شدید احتمال صدمه دیدن کودکان به حداقلبرسد.


نتایج مطالعه نشان میدهد که این صندلی ها خطر آسیبهای وخیم را ۷۸ درصد و خطر آسیبهای جزئی را ۷۵در صد می کاهند .آنها نتیجه می گیرند که نشاندن بچه های زیرچهار سال در صندلی مخصوص کودک که بر روی صندلی عقب اتومبیلفیکس شده است باید بصورت قانونی اجباری درآید.


برای بچه ها استفاده از این صندلی ها بسیار مفید تر از بستنکمربند های معمولی است .اگر شما هم کودک زیر ۴ سال دارید به فکر تهیه یک صندلی ماشین خوب برای او باشید .


صندلی کودک در ماشین

چگونگی صندلی کودک در ماشین

مکان مناسب صندلی کودک در ماشین

صندلی ماشین را حتماً بر روی صندلی عقب ثابت کنید .هنگام خرید به برچسب آن توجه کنید: هنگام خرید صندلی اتومبیل کودک باید برچسب آن را نگاه کرده و صندلیمناسب وزن کودک را انتخاب کرد.بین ۰ تا ۳ سالگی صندلی‌ها این‌گونه تقسیم‌بندی می‌شوند: • گروه ۰ مناسب از زمان تولد تا زمانی که وزنکودک به ۱۰ کیلوگرم برسد.


• گروه ۰ مناسب از زمان تولد تا زمانی که وزن کودک به ۱۳ کیلوگرم برسد.• گروه ۱ مناسب برای کودکانی با وزن ۹ تا ۱۷ کیلوگرم • گروه ۲ و ۳ مناسب برای کودکانیبا وزن ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم و ۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم توجه کنید که روی برچسب صندلی علامت «universal» نوشتهشده باشد.


بودن این علامت یعنی صندلی برای انواع اتومبیل‌‌ها مناسب است.تا ۹ ماهگی بسیار مهم است صندلی‌ای را انتخاب کنید که از گردن و سر کودک محافظت کند و بههمین دلیل بهتر است صندلی گروه ۰ را انتخاب کنید.


بهترین مکان برای قرار دادن صندلی کودک، صندلی پشت اتومبیل است اما اگر می‌خواهید کودک‌تان را ببینید در صورتی کهاتومبیل شما مجهز به ایربگ یا کیسه هوا نباشد می‌توانید او را روی صندلی جلو نیز بگذارید.مراقب باشید زیرا اگر اتومبیل کیسه هوا داشته باشد، در حین تصادف احتمال خفه شدن کودک شما وقتی در صندلیجلو باشد، بسیار زیاد است.


در حال حاضر صندلی‌های پیشرفته‌‌ای وارد بازار شده است که سیستم رگلاژ داشته و قابل تنظیم برای هر سنی است.قیمت این نوع صندلی‌ها بالاتر از انواع کلاسیک است اما از آنجا که برای هر سنی مناسب است درنهایت درهزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.


فواید صندلی کودک در ماشین

در ضمن این صندلی‌ها به شکل سبد نوزاد هم درمی‌آیند و در دوران نوزادی می‌توان از آنها هم به عنوانسبد حمل و هم به عنوان صندلی مخصوص اتومبیل استفاده کرد.یک صندلی استاندارد کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟


براساس نظر متخصصان، صندلی استاندارد کودک باید قابل اتصال به بدنه اصلی باشد.در واقع تعدادی از صندلی‌ها فقط به روکش یا کمربند ایمنی خودرو متصل می‌شوند که این حالت ضریب امنیت راتا حد بسیار زیادی کم خواهد کرد.پس اگر بتوان صندلی کودک را به بدنه سخت و فلزی صندلی اتومبیل متصل کرد، بیشترین ایمنی هم برای کودکفراهم خواهد شد.


کمربند صندلی علاوه بر این، صندلی کودک باید دارای کمربند ویژه‌ای هم باشد تا او در اثر تکان‌های شدید خودرو،به اطراف پرتاب نشود.این کمربند باید از جنس نرمی ساخته شده باشد تا بدن کودک را نیز آزار ندهد و در اثر ترمزهایشدید، باعث زخم شدن یا وارد شدن فشار بیش از حد روی بدن و استخوان‌بندی ظریف کودک نشود.


جزئیات بیشتر در مورد صندلی کودک در ماشین

این نوع کمربندها که معمولاً به صورت ضربدری است، با یک لایه محافظ بسیار لطیف و نرم پوشانده می‌شود تاکودک به هیچ عنوان صدمه نبیند.دوام صندلی هنگام خرید هم باید توجه داشته باشید که صندلی کودک برای مدت زمانی طولانی قابل استفاده باشد تاخیلی زود مجبور به تعویض آن نشوید.


با این کار می‌توانید از این صندلی‌ها در تمام مدت نوزادی و خردسالی کودک خود استفاده کنید.تمیز بودن صندلی همچنین باید این صندلی را تمیز نگه دارید تا در این دوره طولانی، به خوبی بتوانید ازآن استفاده کرده و کودک تان را با راحتی از مکانی به مکان دیگر ببرید.


به همین دلیل بهتر است صندلی‌هایی را انتخاب کنید که روکش آن‌ها قابل تعویض یا شست‌وشو باشد.اول ایمنی،‌ بعد حرکت! زمانی که صندلی مناسب را خریده‌اید و آن را در ماشین نصب کرده‌اید نیز فراموش نکنیدکه همیشه باید قبل از شروع حرکت، آن را بررسی نمایید تا از اتصال کامل و صحیح آن مطمئن شویدو سپس کودک و نوزاد دلبند خود را در آن قرار دهید.


بد نیست بدانید که : استانداردهای صندلی کودک در ماشین

استفاده از صندلی ایمنی کودک در ماشین بهترین راه محافظت از کودکان به هنگام مسافرت با خودرواست،‌ چرا که آسیب‌های ناخواسته که بیشترین آن‌ها ناشی از تصادفات جاده‌ای است از عوامل مهممرگ و میر کودکان است.


به گزارش ایسنا، صندلی ایمنی کودک می‌تواند خطر آسیب‌های مرگبار را به ویژه در نوزادان و کودکانخردسال به شدت کاهش دهد.


با این حال بسیاری ازصندلی‌های ایمنی اشتباه استفاده می‌شوند. هنگام انتخاب یک صندلی خودرو باپیروی از برخی دستورالعمل‌های کلی و اصلی می‌توان از تامین ایمنی کودک اطمینان حاصل کرد.


توجه داشته باشید که همیشه گران‌ترین صندلی‌های کودک، بهترینِ آن‌ها نیست بلکه بهترین صندلی، گزینه‌ای است که با وزن، اندازه و سن کودک و همچنین وسیله نقلیه شما تناسب داشته باشد. بههنگام خرید یک صندلی، اطلاعاتی که در مغازه یا فروشگاه ارائه می‌شود لزوما استفاده درست از اینوسیله را نشان نمی‌دهد و بنابراین یادگیری نحوه درست نصب صندلی ایمنی کودک و کنترل کودکبرای سوار شدن در خودرو بر عهده شخص شماست.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.