تخت و پارک کودک

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به خرید تخت کودک و گهواره

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

هنگام خرید سیسمونی خواب کودک، شاید با این سوال مواجه شویم که کدام گزینه مناسب تر است؟ تخت کودک، گهواره و یا تخت و پارک؟ ممکن است بعضی بر این عقیده باشند که کاربرد مستقل و متفاوت هر کدام از این سه، توجیه مناسبی برای خرید هر کدام از آنها خواهد بود. یک تخت برای اتاق کودک، یک تخت و پارک و حتی یک تخت قابل حمل. اما مدت زمان و میزان استفاده، قیمت متفاوت هر کدام، محدودیت ها و ملاحظات شخصی، مادران و پدران را به سمت انتخاب های بهینه تر رهنمون می‌‌کند. شباهت های بسیار و کارکردهای مشابه تخت و پارک و تخت کودک و گهواره، احتمالاً تصمیم گیری را کمی سخت می‌کند. همچنین در کنار این‌ها، محصولاتی اضافه می‌شوند که حاصل ترکیب دو یا چند وسیله با هم هستند. پس خرید تخت و پارک یا تخت و گهواره، چندان هم ساده نخواهد بود.


اما قبل از بررسی مزایای تخت پارک نسبت به تخت کودک و گهواره، لازم است با دلیل نیاز به تخت و پارک آشنا شده و بدانیم چه ویژگی های خرید تخت و پارک را ضروری می کند . مورد اول، تسهیل امکان خوابی آسوده برای کودکان تازه متولد شده است، مخصوصاً آنکه در چند ماه اول به حدود ۱۸ ساعت خواب روزانه نیاز دارند. مورد دیگر، انعطاف بالای این محصولات است و با توجه به این ویژگی می توان محل خواب کودک را با توجه به سن او، بین طبقات مختلف تغییر داد. ویژگی آخر، کیفیت بالای مواد به کار رفته در ساخت آن می باشد که با توجه به حساسیت پوست کودکان، بسیار دقیق طراحی شده است.


2


محیطی امن و در عین حال مناسب برای بازی

مهمترین مزیت و شاخص ترین تفاوت تخت و پارک ازجمله تخت و پارک Joie نسبت به تخت کودک و گهواره، فراهم کردن محیطی برای بازی کودک است. تخت و پارک ها با ایجاد مکانی ایمن و راحت برای بازی کودکان، سعی دارند احساس امنیت و آرامش را برای کودک و والدین به وجود آورند. با جدا کردن کفی و دیگر قطعات مربوط به تخت، کودک می‌تواند در آن فضا، بدون نگرانی از آنکه به خود آسیبی برساند مشغول بازی شود. از طرف دیگر، جنس بدنه توری تخت و پارک ها قابل مشاهده می باشد و مراقبت دائم مادر از کودک را آسان می کند. همچنین دیدن محیط اطراف هنگام بازی که از نیازهای بصری کودک است را میسر می ‌سازد.


همه جا در دسترس

برخلاف تخت کودک، ساختار تخت و پارک ها به گونه‌ای است که با وجود طراحی ایمن، وزن آن بسیار مناسب است. در کنار سبکی، امکان جمع و بسته بندی ساده، آن را به راحتی قابل حمل می‌کند. به علاوه چرخ دار بودن اکثر تخت و پارک ها این قابلیت را می‌دهد که در هر کجای خانه کودک را خوابانیده یا محیط بازی را برای او فراهم کرد. همچنین تبدیل شدن تخت و پارک به یک کیف و یا کوله باعث می‌شود بتوان این محل را با اطمینان در هر جایی خارج از خانه ایجاد کرد. در سفرها، دید و بازدید ها، پارک و تفریحگاه ها همیشه این امکان در دسترس خواهد بود.


3


هزینه مناسب، استفاده تا سنین بالاتر

توجه به مدیریت هزینه در تهیه سیسمونی و به صرفه بودن آن، نگاه های بیشتری را به سمت تخت و پارک جلب می‌کند. تخت و پارک با توجه به اندازه‌ اش در مقایسه با وزنی که تحمل می‌کند بسیار مناسب خواهد بود. به همین دلیل، غالباً تا سن ۳ الی ۴ سالگی قابل استفاده می باشد. اما گهواره‌ ها این امکان را حداکثر تا سن یک الی ۲ سالگی فراهم می‌کنند. این درحالی است که تخت و پارک های زیادی در بازار موجود است که به گهواره هم تبدیل می‌شوند و به عبارت دیگر، با یک تیر دو نشان می زنیم.


 ساخته شده از مواد بسیار با کیفیت

تخت های کودک غالباً دارای ساختمانی سفت و محکم از جنس چوب و فلز هستند. ولی فریم های فلزی و سخت تخت و پارک توسط روکش هایی از جنس پلی استر و پارچه پوشیده شده است. با وجود این پوشش محافظ، کودک درون تخت و پارک از این نظر، امنیت کاملی خواهد داشت و نمی تواند به خود آسیب برساند. بدنه نرم و راحت، سبب می‌شود که با وجود تحرک و عدم تعادل کودکان، محیط بازی و خواب آنها بسیار ایمن و مطمئن باشد. با وجود همه این موارد، آن چیزی که ما را به بهترین انتخاب می‌رساند، توجه به نیازها، میزان و نحوه استفاده از هر کدام از این سه محصول است که نتیجه آن در درجه اول باید آرامش، راحتی و امنیت بیشتر کودک باشد.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.