اسپینر

اسپینر چیست و چه کاربردی دارد

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

شاید این روزها در گوشه و کنار خیابان لوازمی چند پره در دست مردم دیدید،حتما برایتان این سوال پیش آمده که این چند پره چه نامی داشته و چه کاربردی دارد که بسیاری بدان علاقمندند.


رفتارهایی غیرارادی در زندگی و رفتار همه ی ما وجود داشته که به ندرت می توان آن ها را ترک کرد،مانند این رفتاررا می توان  در هنگام انتظار شخصی دسته کلید یا سکه ای که درون جیب ماست آن را در دست می چرخانیم و یا در زمان تماشای تلویزیون کنترل را می چرخانیم و ... مشاهده کرد که از بسیاری از ما رفتاری این چنینی سر می زند.همه بدان آگاه هستیم که چرخاندن سکه ،دسته کلید یا کنترل تلویزیون هیچ فایده ای نداشته اما سخت می توانیم آن را ترک کنیم،گاها اگر کسی از ما بپرسد که این رفتار چه سودی برایمان دارد،اعلام می کنیم که از این لذت می بریم.


مدتی پیش یک شرکت اقدام به ساخت فیجتی تحت عنوان اسپینر کرد،مدتی نگذشت که متخصصان و روان شناسان از آن استقبال کرده و آن را نیز به همه افراد پیشنهاد می دادند.اما سوال اینجاست که چرا از این فیجت استقبال شد و حتی آن را پیشنهاد می کردند؟سازنده ی اسپینر و متخصصان و روانشناسان معتقدند که این فیجت ضداضطراب و ضداسترس بوده و استفاده از این فیجت در هر محیطی مسبب تمدد اعصاب شده و باعث ایجاد تمرکز توسط مغز انسان نیز می شود.اسپینر  یک ابزار سرگرم کننده و کوچک است که علاوه بر جنبه سرگرمی، در آرامش اعصاب و بالارفتن قدرت تمرکز نیز نقش بسزایی دارد.


پس از این به سرعت اسپینر در بازار رشد کرد و در شکل ها و طرح های مختلف و متعددی نمایان شد.ساختار اصی اسپینرها به صورت دایره های چرخانی بوده و از چندین پره تشکیل می شود که چرخاندن آن ها، همان عملیات غیرارادی است که ما برای آرام کردن اعصاب خود و بالابردن تمرکز انجام میدهیم.


مهار اسپینر با یک انگشت نیازمند تمرکز بالایی بوده که شما باید این تمرکز را به کمک همین اسپینر بدست بیاورید.


دیگر اسپینر جای کنترل،دسته کلید،سکه و ... را گرفته و دیگر نیازی نیست با هر وسیله ای مشغول بازی شویم.یک اسپینر با ظاهری بسیار شیک و مدرن می توانید به کاهش استرس، افزایش تمرکز خود و آرامش فکریتان کمک کنید.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.