وان حمام کودک

راهنمای خرید بهترین وان نوزاد

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

در این قسمت اطلاعات کلیدی برای انتخاب بهترین وان نوزاد را برای شما جمع آوری و ارئه کرده ایم:


وان نوزاد نباید لیز نباشد!

مهمترین مولفه ای که باید در هنگام انتخاب و خرید وان نوزاد مد نظر قرار دهید، لیز نبودن سطح داخلی وان است.


دیگر نیاز به توضیح نیست که اگر وان نوزاد لیز باشد، احتمال سر خوردن نوزاد یا کودک وجود دارد. در این صورت نه تنها شستشوی بچه سخت تر خواهد شد، احتمال وارد شدن آسیب به سر او نیز وجود دارد.


به همین دلیل سازندگان وان نوزاد باکیفیت به این نکته مهم توجه کرده و قسمت داخلی وان را به صورتی شیاردار و برآمدگی های ریز طراحی کرده اند که کودک سُر نخورد.


لبه های وان برگشته و نرم باشد.

در ادامه اهمیت لیز نخوردن نوزاد در داخل وان، لبه های آن نیز نباید تیز و برنده باشند تا در صورت تماس بدن کودک با آن دچار آسیب نشود.


بنابراین در هنگام انتخاب وان نوزاد دست خود را بر روی لبه ها بکشید تا از نرم بودن آن اطمینان حاصل کنید. حتی نرم بودن لایه درونی وان نوزاد نیز می تواند به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد برای این وسیله باشد.


مطالعه مشخصات و مشاهده مدل های جدید وان نوزاد در دیجی کالا


 


درپوش تخلیه داشته باشد.

وان نوزاد همانند وان حمام بزرگسال نیاز به تخلیه دارد، اما بلند کردن وان پر از آب و خالی کردن آن می تواند بسیار سخت و زمان بر باشد.


اینجاست که مزیت مدل درپوش تخلیه دار وان نوزاد در مقایسه با مدل بدون درپوش تخلیه مشخص می شود.


البته متاسفانه بعضی از مدل های وان نوزاد هستند که با وجود داشتن درپوش تخلیه، باز هم باید وان را بلند کرد و آب جمع شده در آن را خالی کرد.


دلیل آن هم به برجسته بودن درپوش تخلیه در قسمت زیرین وان باز می گردد، در این حالت درپوش به کف زمین چسبیده و مانع تخلیه آب می شود.


در نتیجه وجود این قطعه بر روی وان عملاً بلااستفاده است. پس در زمان خرید وان نوزاد حتماً برجستگی درپوش تخلیه آن را با دست چک کنید.


راهنمای خرید بهترین وان نوزاد9


نمونه وان نوزاد دارای درپوش تخلیه


جنس وان نوزاد باید مرغوب و قابل شستشو باشد.

همانطور که تا به اینجای متن متوجه شده اید، جنس وان نوازد غالباً از نوع پلاستیک است. با توجه به اینکه درصد جذب آلودگی در پلاستیک بالاست، دقت کنید که جنس پلاستیک به کار رفته برای ساخت این وسیله مرغوب باشد.


برخی از وان های نوازد دارای روکش ضد کپک بر روی لایه داخلی خود هستند، که سلامتی پوست کودک دلبندتان را تضمین می کند.


جنس پلاستیک مرغوب زود تغییر رنگ نمی دهد، به راحتی تمیز می شود، دیرتر می شکند و درصد جذب آلودگی و میکروب پایینی دارد.


اندازه وان نوزاد باید متناسب با جثه بچه باشد.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در زمان انتخاب وان نوزاد، توجه به ابعاد وان یعنی طول، عرض و عمق این وسیله با توجه به جثه کودک است.


اگر اندازه وان خیلی بزرگ تر باشد، می تواند در صورت یک لحظه غفلت، باعث خفه شدن کودک شود، در مقابل کوچک بودن بیش از اندازه وان نیز امکان حرکت و جایجایی نوزاد را محدود کرده و فضایی برای شستشوی وی باقی نمی گذارد.


درصورت تهیه استند آسان شور دیگر نیازی به خرید وان نوزاد نیست.

یک وسیله بسیار کاربردی که می تواند نقش وان حمام را برای نوزاد داشته باشد، استند آسان شور است.


استند آسان شور ظاهری شبیه به وان حمام ندارد، ولی جنس پلاستیکی و پلی استری آن امکان استفاده از این وسیله را در حمام فراهم می کند.


این وسیله به صورت گهواره یا صندلی کودک به شکلی طراحی شده که از نوزاد تازه متولد شده تا کودک 2 ساله را می توان به راحتی در آن شستشو داد.


چرا که پشتی استند آسان شور به دو حالت خوابیده و نشسته تغییر وضعیت می دهد. بنابراین می توان از حالت خوابیده آن برای سنین نوزادی بچه و حالت نشسته آن برای سنین 1 الی 2 سالگی وی کمک گرفت.


راهنمای خرید بهترین وان نوزاد10


تصویر نمونه از استند آسان شور نوزاد


خط نشان دهنده سطح آب داشته باشد.

وجود خط نشان دهنده سطح آب در دیواره داخلی وان نوزاد یک راهنمای مناسب برای سنجش مقدار آب لازم مورد برای پر کردن وان نوزاد است.


 


وجود امکانات پیشرفته بر روی وان باعث سهولت استفاده از آن می شود.

امکانات پیشرفته فقط محدود به وان نوزاد لوکس نیست، برخی از مدل های ساده هم هستند که بعضی تجهیزات از قبیل سنجش دما، کمربند نگه دارنده نوزاد، جاصابونی، دسته نگه دارنده دوش و حتی اسباب بازی دارند.


موارد دیگری همچون استفاده از رنگ های شاد و کودکانه، سبکی و قابل حمل بودن و صد البته قیمت خرید مناسب از جمله نکات مهمی هستند که سبب کیفیت بالاتر وان نوزاد می شوند.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.