ساعت های تزیینی

چگونه یک ساعت دیواری تزئینی مناسب برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنیم؟

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

ساعت دیواری منزل شما تأثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما دارد. فردی که وارد خانه شما می‌شود؛ با مشاهده ساعت قبل از اینکه از زمان دقیق مطلع شود؛ با سلیقه شما آشنا می‌شود.


با وجود گوشی‌های تلفن همراه و ساعت‌های دیجیتال باز هم ساعت دیواری جایگاه خود را حفظ کرده‌است. خوشبختانه ساعت آخرین قطعه پازل در طراحی دکوراسیون شما است.


از این رو، با درنظرگرفتن سبک دکوراسیون موردنظر، ساعت مناسب را انتخاب می‌کنید. انتخاب به عهده شما است. ساعت دیواری فانتزی، لوکس، مدرن، کلاسیک، گرد، چوبی، پاندولی، آینه‌ای، رومیزی و بسیاری مدل‌های دیگر جهت استفاده در دکوراسیون شما مناسب خواهدبود.


در این مقاله از وبلاگ آدرس قصد داریم شما را با نحوه انتخاب بهترین ساعت‌های دیواری آشنا کنیم؛ چرا که کوچک‌ترین جزئیات نیز در دکوراسیون منزل شما اهمیتی دارد.


با ما همراه باشید تا ساعت موردنظر خود را از میان مدل‌های بزرگ، چوبی، مدرن، پاندول‌دار، پازلی و لوتوس انتخاب کنید. اگر با این مدل‌ها آشنایی ندارید؛ بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با این مدل‌ها نکات طلایی انتخاب ساعت دیواری را نیز بیاموزید.


نکات طلایی در خرید ساعت دیواری

در انتخاب ساعت‌های دیواری باید نکات فراوانی را درنظر داشت. در ادامه به برخی از این مدل‌ها اشاره می‌کنیم.


چگونه یک ساعت دیواری تزئینی مناسب برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنیم؟


رنگ ساعت

رنگ‌های به‌کار رفته در طراحی دکوراتیو، نقش مهمی در انتخاب رنگ ساعت دیواری دارد. رنگ ساعت نباید مشابه رنگ‌های به‌کار رفته در مبلمان فضا باشد. اگر ساعت را در بخش جنوبی خانه نصب می‌کنید؛ باید در انتخاب ساعت رنگ‌های قرمز، نارنجی یا زرد را درنظر بگیرید. اگر محل نصب ساعت را در بخش شمالی منزل درنظر گرفته‌اید؛ اولویت با رنگ‌های نقره‌ای و سفید است. انتخاب رنگ ساعت در فنگ‌شویی منزل شما تأثیر بسیار زیادی دارد.


 حل نصب

نصب ساعت روی دیوار


محل نصب ساعت در چه اتاقی تعیین شده‌است. سبک دکوراسیون به‌کاررفته در اتاق، سبک ساعت را مشخص می‌کند. به عنوان مثال اگر ساعت را برای نصب در آشپزخانه انتخاب می‌کنید؛ در انتخاب ساعت‌هایی شبیه به قاشق و چنگال را درنظر بگیرید.


بودجه

چه بودجه‌ای را برای تهیه این ساعت درنظر گرفته‌اید. اگرچه ساعت‌ها چندان گران‌قیمت نیستند؛ اما سلیقه شما ممکن است هزینه غیر‌متعارفی را نیز در پی داشته‌باشد.


سبک دکوراسیون

طراحی دکوراسیون شما بسیار شیک و لاکچری است یا به دنبال اجرای طراحی‌های کلاسیک هستید؟ ساعت‌های دیواری بزرگ در انواع مختلفی ساخته‌می‌شوند. ساعت می‌تواند مدرن و شیک طراحی‌شده یا چوبی و سلطنتی باشد. در ادامه با برخی از انواع این ساعت‌ها آشنا می‌شوید:


ساعت دیواری فانتزی

ساعت‌های گرد

ساعت‌های چوبی

ساعت‌های پلکسی

ساعت‌های والتر

ساعت‌های امگا

ساعت‌های دو‌طرفه

ساعت‌های پاندول‌دار

ساعت‌های دیجیتال

ساعت آینه‌ای

ساعت مدرن رومی

ساعت‌های طلایی درخشان

ساعت ایستاده

ساعت با عقربه فلزی

ساعت از جنس پلی‌استر

ساعت فلزی

ساعت سفید

این فهرست همچنان ادامه دارد… در واقع گزینه‌ای موجود در انتخاب یک ساعت دیواری شاید به تعداد آدم‌ها باشد. دکوراسیون منزل شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.


بنابراین باید در انتخاب این قبیل ساعت‌ها بیشتر دقت کنید. با شناخت مدل موردنظر، ساعت مناسب را برای فضا انتخاب کنید. در ادامه با برخی از این مدل‌ها آشنا می‌شوید.


ساعت دیواری بزرگ

ساعت دیواری بزرگ


اگر جهت تکمیل دکوراسیون داخلی منزل خود به دنبال مدل‌هایی نظیر ساعت بزرگ هستید؛ باید بگویم؛ ساعت دیواری بزرگ تنها یک ساعت نیست؛ زمانی که اندازه بزرگی را برای انتخاب ساعت در نظر می‌گیرید؛ یک تابلو به دکوراسیون خود می‌افزاید.


سبک انتخاب وسایل در دکوراسیون و انتخاب فروشگاه موردنظر برای خرید ساعت دیواری، قیمت ساعت، رنگ ساعت و ابعاد آن گویای حقایق بسیاری در مورد صاحب خوش‌ذوق خانه است. اما شاید شما به دنبال ساعت‌های چوبی باشید. در این صورت به مطالعه ادامه دهید.


ساعت دیواری چوبی

ساعت بزرگ


یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل، ایجاد فضایی گرم و دلنشین است. در واقع زمانی که به سراغ دکوراسیون‌های کلاسیک می‌روید؛ چوب بهترین گزینه برای شما است.


البته بودجه و سبک دکوراسیون داخلی نقش مهمی در انتخاب ساعت دیواری چوبی ایفا می‌کنند. اما به یاد داشته‌باشید که تصمیم‌گیرنده نهایی شما هستید. تنوع ساعت‌های دیواری چوبی، این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد که با یک انتخاب هوشمندانه دکوراسیون موردنظر خود را با تلفیقی از یک ساعت چوبی به یک دکوراسیون تمام‌عیار تبدیل کنید.


ساعت دیواری مدرن

چگونه یک ساعت دیواری تزئینی مناسب برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنیم؟


این روزها به دلیل استقبال زیاد مردم از سبک‌های مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی، شاهد معرفی نمونه‌های بسیار متنوعی از ساعت‌های دیواری هستیم.


اگر دکوراسیون منزل خود را به سبک رومی طراحی کرده‌باشید ساعت‌های مدرن رومی برای شما انتخاب مناسبی خواهندبود. یکی از ویژگی‌های جالب سبک مدرن این است که غالباً در طراحی‌های مدرن از نمونه‌ای سنتی و جدید به خوبی استفاده می‌شود.


سبک منزل خود را با تلفیقی از سلایق و ایده‌های مدرن متحول کنید. انتخاب ساعت دیواری امضای شما در پای دکوراسیون منزل شما است. این امضا باید با طراحی هوشمندانه دکوراسیون تطبیق داشته‌باشد.


ساعت مدرن ممکن‌است؛ کاملاً فلزی باشد؛ از جنس چوب تهیه شده‌باشد و یادآور سبک کلاسیک باشد. ساعت مدرن دیجیتال بدون عقربه شاید برای شما بهترین انتخاب باشد. از طرفی نیز ساعت مدرنی که بدون کوچک‌ترین صدایی زمان را به شما نشان می‌دهد نیز برای بسیاری از افراد ارزشمند است.


زمان کافی را جهت یافتن ساعت مدرن موردنظر خود صرف کنید. برای تهیه این کالا بودجه کافی را در نظر بگیرید. و از میان مدل‌های موجود ساعتی با قیمت مناسب و طراحی منحصر به فرد را برای تکمیل دکوراسیون خود انتخاب کنید.


 ساعت دیواری پاندول دار

ساعت پاندول دار


اگر ساعت پاندول دار را در نظر گرفته‌اید؛ احتمالاً به خوبی می‌دانید که باید فضای کافی برای استفاده از این ساعت را در اختیار داشته‌باشید؟ اما نگران نباشید طراحی‌های جدید این مشکل را به کلی برطرف کردند.


ساعت‌های پاندول دار غالباً در طراحی‌های کلاسیک به چشم می‌خورند. تصویری که همه ما از این ساعت‌ها در ذهن داریم؛ ساعت‌های بزرگ چوبی با پاندول‌های بزرگ و بلند است.


اما این روزها ساعت پاندول دار به شیوه‌ای متفاوتی طراحی می‌شود. بنابراین اگر شیفته این ساعت‌ها هستید، از میان نمونه‌ای موجود، سبک موردنظر خود را انتخاب کنید.


این ساعت‌ها در سبک‌های متنوعی موجود هستند. در مواردی در ساخت ساعت‌های پاندول دار از تلفیقی از سبک‌های متفاوت نیز استفاده می‌شود که می‌تواند جلوه دوچندان را به دکوراسیون داخلی شما بیفزاید.


بنابراین امروزه ساعت‌های دیواری پاندول دار لزوماً در خانه‌های بزرگ دیده نمی‌شوند. اندازه‌های متفاوت این ساعت‌ها مناسب فضای داخلی شما خواهدبود.


ساعت دیواری پازلی

ساعت دیواری پازلی


ساعت پازلی از انتخاب‌های جالب و جذابی است که غالباً در خانه‌هایی با سبک مدرن دیده می‌شود. طراحی این ساعت‌ها بسیار جالب است. شما از تماشای این ساعت‌ها خسته نمی‌شوید. این ساعت‌ها نیز درست مانند ساعت‌های بسیار بزرگ دیواری، تنها یک ساعت نیستند؛ بلکه بخش قابل‌توجهی از دکوراسیون دیوارها را تشکیل می‌دهند.


امروزه این ساعت‌ها در ابعاد و مدل‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. با انتخاب مدل موردنظر خودنمایی متفاوت را در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.


در انتخاب این ساعت‌ها مدل‌های آینه‌ای، پلکسی، مدرن رافائل یا چوبی را نیز در نظر بگیرید. مدل‌های امروزی شما را کاملاً حیرت‌زده خواهدکرد. بودجه و سبک دکوراسیون خود را در نظر بگیرید و جهت انتخاب ساعت دیواری موردنظر خود اقدام کنید.


 ساعت دیواری لوتوس

ساعت لوتوس


ساعت دیواری لوتوس نیز انتخاب هوشمندانه‌ای خواهدبود. این ساعت‌ها علی‌رغم ظاهر کلاسیک خود در فضاهای مدرن نیز جلوه خوبی را ایجاد می‌کنند؛ انتخاب با شما است.


ساعت لوتوس در انواع سبک‌ها دیده می‌شود. می‌تواند با انتخاب مدل‌های جدید ساعت لوتوس، طراحی دکوراتیو خود را به پایان برسانید. طراحی ساعت باران عشق باشد یا مدرن رافائل، در کنار طراحی دکوراتیو به‌کاررفته در منزل شما نمایی متفاوت خواهدداشت.


 هنگام نصب ساعت دیواری این نکات را در نظر داشته‌باشید!

قوانین خاصی جهت نصب ساعت دیواری وجود دارد. در واقع هر محلی برای نصب ساعت مناسب نیست بنابراین این نکات را در زمان نصب درنظر داشته‌باشد:


ارتفاع مناسب جهت نصب ساعت نباید بیش از اندازه بلند یا کوتاه باشد. ساعت باید در راستای چشم به دیوار آویخته شود.

در یک فضا از چند ساعت استفاده نکنید. چرا که علاوه بر صدای تیک‌تاک بیش از اندازه ساعت‌ها، نظم و هماهنگی فضا نیز از بین می‌رود.

بر اساس قانون فنگ‌شویی بهتراست؛ ساعت را در بالای تخت خواب یا در مقابل تخت آویزان نکنید.

چگونه یک ساعت دیواری تزئینی مناسب برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنیم؟


در آخر

شاید در وهله اول انتخاب یک ساعت دیواری کار چندان پیچیده‌ای به نظر نرسد. اما این شی به ظاهر کوچک، توجه همگان را به خود جلب می‌کند.


به عبارتی ممکن‌است؛ مهمانان متوجه مجسمه‌ای که از آخرین سفر خود آورده‌اید نشوند؛ اما ساعت هرگز از دید حاضران دور نخواهندماند.


بنابراین تمام اصول را در انتخاب ساعت درنظر بگیرید. سبک منزل شما گویای حقایق بی‌شماری از شخصیت شما است. سبک فضای موردنظر را درنظر بگیرید؛ سپس جهت خرید ساعت موردنظر اقدام کنید.


فضای موردنظر شما روح منحصر به فردی دارد که در هماهنگی با دیگر قسمت‌های منزل شما است؛ اما با این وجود هر فضایی روایتی متفاوت را به تصویر می‌کشد و به طراحی متفاوتی نیاز دارد و تمامی نکات را به خوبی درنظر بگیرید و آخرین قطعه پازل طراحی دکوراسیون خود را هوشمندانه انتخاب کنید. ساعت از جمله لوازمی‌است که هرگز از دکوراسیون منازل حذف نخواهدشد. مدرنیته و استفاده از تکنولوژی‌های روز، طراحی‌های متفاوتی را در ساعت‌ها به وجود آورده‌اند؛ چرا که این کالا یار همیشگی طراحی منازل است.


جزییات دوم

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.