لوازم گربه

وسایل مورد نیاز برای گربه جدید

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

قبل از آوردن گربه جدید خود به خانه، مواردی هستند که باید از قبل تهیه شده باشند تا گربه در خانه جدید خود احساس راحتی کند. قطعا شما نمی‌خواهید که پس از آوردن گربه به خانه، بفهمید که وسایل ضروری مورد نیاز حیوان را تهیه نکرده‌اید. لیست زیر شامل حداقل مواردی است که باید تهیه شوند:


غذا

در صورتی که گربه برای مدتی پیش شخص دیگری زندگی کرده است، در مورد غذاهای مورد علاقه او سوال کرده و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید. اگر پیشینه‌ای از نحوه تغذیه او در گذشته ندارید از راهنمای زیر کمک بگیرید:


غذای گربه


بچه گربه

بچه گربه نسبت به گربه بالغ، به مقدار بیشتری چربی و پروتئین احتیاج دارد. بنابراین هنگام تهیه غذاهای آماده به برچسب‌های آنان توجه داشته باشید و توجه داشته باشید که غذاهایی وجود دارند که به طور ویژه برای بچه گربه‌ها فرموله شده اند. بچه گربه‌ها پس از گذراندن هفته هشتم زندگی خود به خوبی می‌توانند از غذاهای خشک نیز تغذیه کنند، با این حال غذاهای کنسروی برای آنان بهتر هستند.


گربه بالغ

به طور کلی غذاهای کنسروی برای گربه بهتر هستند با این حال ممکن است گربه به غذای خشک عادت کرده باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که غذای خشک از برندهای معتبری تهیه شده و حاوی مواد مورد نیاز حیوان باشد، برای گربه مشکلی پیش نخواهد آمد.


ظرف آب و غذا

با این که می‌توانید تقریبا در هر ظرفی غذای گربه را آماده کنید، بهتر است که حیوان ظروف مخصوص به خود را داشته باشد. ظروف پلاستیکی معمولا توصیه نمی‌شوند چرا که بعضی گربه‌ها ممکن است نسبت به آن حساسیت پوستی پیدا کنند. بهترین گزینه ظروف استیلی ضد زنگ هستند که معمولا در فروشگاه‌های حیوانات خانگی یافت می‌شوند.


در صورتی که گاهی از خانه دور هستید می‌توانید از دستگاه‌های خودکار غذا و آب استفاده کنید.


اسباب بازی

همه گربه‌ها عاشق بازی هستند و ارتباط اصلی شما با گربه، هنگام بازی کردن با او شکل می‌گیرد. هنگام خرید اسباب بازی از یکپارچه بودن آن اطمینان حاصل کنید تا گربه به طور اتفاقی قطعات جدا شده را نخورد.


اسباب بازی گربه


علف گربه نیز بسیار مورد توجه این حیوانات است و اسباب بازی‌هایی که با این ماده پر شده‌اند معمولا بسیار مورد علاقه گربه قرار می‌گیرند. خانه‌های مخصوص گربه‌ها گاهی به همراه امکاناتی همراه می‌شوند که برای گربه سرگرم کننده هستند و می‌توانند گزینه مناسبی باشند.


ابزار پیرایش

یکی دیگر از موقعیت‌هایی که می‌توانید از آن برای نزدیک‌تر شدن به گربه خود بهره ببرید هنگام پیرایش اوست. شانه مناسب و ناخنگیر از وسایل مورد نیاز برای این کار هستند. در صورتی که گربه از بچگی پیرایش شود، در بزرگسالی نیز به خوبی با این موضوع کنار می‌آید.


حمل کننده گربه

حمل کننده گربه


این وسیله یک باید است. هیچگاه بدون یکی از آن‌ها سعی به انتقال گربه خود به مکان دیگری نکنید. حمل کننده‌های مناسب معمولا از جنس فایبرگلاس یا پلاستیک سخت هستند که ورودی آن‌ها قابلیت قفل شدن داشته و همچنین روزنه‌هایی برای دید گربه ایجاد می‌کند.


اسکرچر گربه

گربه شما قطعا شروع به خراش انداختن خواهد کرد، چه شما این موضوع را تایید کرده یا با آن مشکل داشته باشید. برای جلوگیری از دعوا کردن گربه بابت پاره کردن مبل مورد علاقه‌تان، پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک اسکرچر تهیه کنید.


اسکرچر گربه


بعضی از برندهای معروف با ترکیب اسکرچر با علف گربه، حیوان را تشویق می‌کنند که هنگام تمایل به ایجاد خراش، از این وسیله استفاده کند.


خاک و جعبه خاک

یک خرید بسیار مهم و ضروری. هنگام تهیه جعبه خاک به حداکثر اندازه‌ای که گربه می‌تواند داشته باشد توجه کنید. سعی کنید ارتفاع جعبه خیلی کوتاه نباشد چرا که گربه‌ها ممکن است کمی از خاک را به اطراف بریزند همچنین گربه باید بتواند به راحتی وارد جعبه خاک شود.


انواع مختلفی از خاک وجود دارد با این حال بهترین انتخاب خاکی است که پایه گیاهی داشته باشد. بعضی خاک‌ها مقدار زیادی غبار در هوا پخش می‌کنند که می‌تواند مشکلات تنفسی برای شما و گربه ایجاد کنند. بنابراین قبل از خرید حتما در مورد برندهای مختلف موجود در بازار تحقیق کنید.


جای خواب (ضروری نیست ولی پیشنهاد می‌شود)

جای خواب گربه باید راحت باشد و قابلیت شست و شوی بالایی داشته باشد. اندازه آن نیز اهمیت دارد و گربه بالغ باید بتواند به راحتی خود را در آن جای دهد. اندازه بیش از حد بزرگ جای خواب ممکن است احساس عدم امنیت را در گربه ایجاد کند.


ملاقات با دامپزشک

درست است که این گزینه جز مواردی نیست که در لیست خرید شما قرار داشته باشد، اما از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه می‌شود حتی پیش از آوردن گربه به خانه، او را نزد دامپزشک برده و از سلامت او اطمینان یابید.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.