دمپایی حمام

در استخر و حمام عمومی پابرهنه راه نروید

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

ورزش شنا که علاقه مندان زیادی دارد و بسیار مفرح و شادی آور است برای سلامتی هم مفید است شنا کردن برای از بین بردن دردها و همچنین جلوگیری از بیماری ها دارد به طور ناخودآگاه از زود پیر شدن شما نیز جلوگیری می کند و همچنین به عنوان یکی از در دسترس ترین ورزش ها شناخته می شود زیرا که شما در هر نقطه ای می توانید آن را پیدا کنید.


اما هنگام رفتن به استخر باید چند نکته مهم را هم رعایت کنید تا دچار بیماری نشویم و از شنا کردن لذت بریم. یکی از این موارد پوشیدن دمپایی در استخر است.در استخر و رختکن پابرهنه نباشید. پاهای تان را پس از شستن کاملا خشک کنید و هنگامی که ایستاده اید تا لباس های تان را بپوشید هم پابرهنه نباشید


در استخر و حمام عمومی پابرهنه راه نروید


بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد چیست؟ اگر دمپایی های تان را فراموش کنید، خیلی خیلی بدشانس خواهید بود اما چیزی که اقعا نمی خواهید اتفاق بیفتد این است که چیزی در اتاق رختکن یا زیردوش بریدگی روی پوست تان ایجاد کند:تاول یا جوشی که روی پوست تان دارید به یک لبه کف پوش زیر دوش برخورد کرده یا روی یک ناخن کنده شده پا می گذارید و این تاول پاره می شود. این ناخن پر از میکروب است و شما ممکن است دچار عفونت بدی شوید که حتی نیاز به مداوای بیمارستانی داشته باشد. البته این یک رویداد شایع در بسیاری از استخرهای عمومی نیست.


متاسفانه هم امکان عفونت های قارچی وجود دارد مانند بیماری پای ورزشکار و هم عفونت های ویروسی مانند زگیل . این بیماری ها در محیط های مرطوب خوب می مانند و می توانند روی پوست تان نشسته و در نهایت حتی اگر بریدگی یا زخم بازی هم نداشته باشید، حضور وحشتناک شان را اعلام کنند.


از پابرهنه راه رفتن در استخر و حمام اجتناب کنید


همینطور اگر عادت دارید گاهی کفش های عرقی فرد دیگری را به پا کنید، احتمال ابتلا به این بیماری ها وجود دارد.


البته خوشبختانه درمان این دو تا حدودی ساده است؛ چند هفته استفاده از پماد مخصوص برای مبارزه با بیماری پای ورزشکار و جراحی لیزر برای برداشتن زگیل. البته باز هم بهتر است پیشگیری کنید تا مبتلا نشوید.


سعی کنید وسایل استخر یا باشگاه ورزشی تان را سروقت حاضر کنید تا عجله باعث فراموشی چیزی نشود.


هستند کسانی که با جوراب زیر دوش می روند، روی حوله می ایستند و یا حتی پاهای شان را با کیسه های پلاستیکی می بندند. اما شما کافیست پابرهنه نباشید، پاهای تان را پس از شستن کاملا خشک کنید و هنگامی که ایستاده اید تا لباس های تان را بپوشید هم پابرهنه نباشید.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.