جای دستمال توالت

راهنمای خرید جادستمال سرویس بهداشتی و جا دستمال توالت

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

امروزه دستمال های کاغذی به یکی از ضروریات و ملزومات پر استفاده در سرویس‌های بهداشتی تبدیل شده اند. استفاده از دستمال کاغذی برای خشک کردن دست ها و همچنین استفاده از دستمال توالت در سرویس‌های بهداشتی عمومی و خانگی بسیار مرسوم شده است. به عنوان مثال مصرف سرانه‌ی دستمال توالت در ایالات متحده حدود ۱۲٫۷ کیلوگرم در سال است که چیزی معادل ۱۴۱ رول دستمال برای هر نفر می‌باشد. همین آمار در آلمان معادل ۱۲٫۱ کیلوگرم یا ۱۳۴ رول می‌باشد. مصرف بالای دستمال های بهداشتی اعم از دستمال های دست و توالت اهمیت استفاده‌ی بهینه و رعایت اصول بهداشتی را دوچندان می‌کند. یک جادستمال استاندار در واقع همین وظیفه را بر عهده دارد. وظیفه‌ی حفظ و نگهداری رول و یا مخزن دستمال در برابر آلودگی ها، تماس دست و رطوبت و همچنین جلوگیری از اتلاف و از بین رفتن دستمال. لذا انتخاب و خرید یک جادستمال مناسب هم به لحاظ بهداشتی و هم از منظر اقتصادی بسیار یاری رسان است.


 


جادستمال توالت و حوله ای


 


جادستمال یا مخزن دستمال کاغذی چه کاربردی دارد و در هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کرد

همانطور که پیداست می‌توان دو کاربرد اصلی برای یک جادستمال حرفه‌ای و استاندارد در نظر گرفت. نخست حفظ رول دستمال یا دسته‌ی دستمال کاغذی از آلودگی و رطوبت است. خیس شدن دستمال‌ها بویژه در محیط حمام و دستشویی امری بسیار متداول است که علاوه بر ایجاد بستری برای رشد و انتقال آلودگی ها ، هزینه‌ی اقتصادی و از بین رفتن دستمال ها و سرمایه را بدنبال دارد.


 


خیس شدن رول دستمال توالت


 


– پوشش کامل یا مناسب رول یا دسته‌ی دستمال شاید یکی از کلیدی ترین فاکتورها در انتخاب و خرید جادستمال باشد. خیس شدن رول دستمال توالت و حوله در سرویس بهداشتی علاوه بر ظاهری زننده، بسیار غیر بهداشتی و ناخوشایند است.


 


جادستمال پوشیده و بهداشتی


 


همچنین لازم است که جادستمال امکان جداسازی و برداشتن دستمال به میزان دلخواه را فراهم کند. یک جادستمال استاندارد باید امکان جدا کردن دستمال از محل مورد نظر و به میزان مورد نظر را فراهم آورد. داشتن لبه یا تیغی برای برش در جاستمال باید مورد توجه باشد.


این موضوع در نگهدارنده‌های دستمال های رولی پر اهمیت تر هم می‌شود. بسیاری از نگهدارنده های دستمال رولی خود عاملی برای اتلاف و هدر رفت دستمال می‌باشند. شاید شما هم با یکی از این جادستمال های غیر استاندارد مواجه شده باشید. با کشیدن دستمال، رول می‌چرخد و می‌چرخد اما دستمال از محل پرفراژ خود بریده نمی‌شود که در جای خود بسیار آزار دهنده است.


 


بریده نشدن رول دستمال کاغذی


این موضوع در مورد مخزن‌های دستمال فله و غیر رولی هم وجود دارد. بدین ترتیب با کشیدن یک برگه دستمال یا چندین برگه خارج می‌شوند و یا انتهای برگه‌ دستمال بعدی از مخزن خارج نمی‌گردد. همچنین در مواردی برگه‌های دستمال گیر کرده و به هنگام بیرون کشیدن پاره می‌شوند.


– نکته دوم در خرید و انتخاب جادستمال استفاده‌ی آسان و خروجی به میزان دلخواه دستمال کاغذی است. دستمال باید به میزان مورد نظر و بدون دخالت دست دوم به سادگی برش بخورد تا از اتلاف و مصرف بی رویه آن جلوگیری شود.


– دستمال های مصرف نشده و باقی مانده در مخزن باید از تماس دست محفوظ بماند.


رعایت نکات و استاندارد بهداشتی مواد اولیه بکار برده شده در تولید جا دستمال را در نظر داشته باشید.


– جنس بدنه‌ی جا دستمال باید از موادی با استاندارد بهداشتی باشد و همچنین امکان نظافت آسان و کامل آن فراهم باشد. تا خود جادستمال به عاملی برای انتقال بیماری تبدیل نشود.


– سهولت در جایگزاری دستمال در محفظه از دیگر نکات مورد توجه در خرید یک جا دستمال است. تعویض آسان و بدون درد سر رول دستمال و یا پر کردن مجدد سریع و راحت مخزن دستمال های فله بر جنبه‌ی کاربردی بودن آن‌ها می‌افزاید.


– اگر جای دستمال کاغذی در مکانی عمومی مورد استفاده است، دارا بودن قفل برای مخزن آن می‌تواند بسیار کاربردی باشد. تا بدین ترتیب تنها مسئول مورد نظر امکان دسترسی داشته باشد و دسته‌ی دستمال‌ها از تماس دست افراد دیگر و استفاده کنندگان محفوظ باشد.


 


جادستمال قفل دار– طریقه‌ی نصب و سهولت نصب جادستمال در سرویس بهداشتی را نیز در نظر داشته باشید. نصب آسان و مستحکم جا دستمال بر روی دیوار را در نظر بگیرید.


– استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در ساخت محصول که دوام و ماندگاری را به همراه دارد. ماندگاری ، دوام و کیفیت شرط خرید هر محصولی می‌باشد.


در آخر زیبایی و طراحی جادستمال است که می‌تواند به عنوان یک اکسسوری به زیبایی و طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی شما بسیار کمک کند. این موضوع به همخوانی محصول با دکوراسیون سرویس بهداشتی شما و همچنین سلیقه شما بازمی‌گردد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.