ریموت کنترل لوازم روشنایی

کاربرد ریموت کنترل لامپ و روشنایی

کلیک کنید تا جزییات بیشتری نمایش داده شود

تعریف ریموت کنترل لامپ و روشنایی

علم بشر روز به روز در حال پیشرفت است و این پیشرفت ها موجب می شود که کیفیت زندگی بشر هر روز نسبت به روز قبل بهتر شود. طراحی و تولید ریموت کنترل لامپ و روشنایی که امروزه به بازار عرضه شده اند مدیون پیشرفت تکنولوژی در زمینه علوم مرتبط با برق الکترونیک و مخابرات در دهه های اخیر بوده است. پیشرفت علم بشر در زمینه برق و مخابرات موجب شده است که هر روز ابزار های جدید برای تله کامیونیکیشت (ارتباط از راه دور) ایجاد گردند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید تکنولوژی به کار گرفته شده در تصاویر پزشکی، دوربین های کنترل سرعت و این ریموت ها مشابه هستند و همگی مبتنی بر ارسال و دریافت رفلکت امواج می باشد.یکی از معروف ترین های این صنعت ریموت ماجیکار است .


طرز کار ریموت کنترل لامپ و روشنایی 

تکنولوژی به کار گرفته شده در ریموت کنترل لامپ و روشنایی مانند سایر انواع ریموت کنترل ها که برای کنترل تلویزیون ها، دستگاه های ویدیوی خانگی، درب خودرو ها، درب گاراژها و سایر انواع ریموت ها به کار گرفته می شود، بر مبنای ارسال و دریافت امواج دارای فرکانس و دامنه خاص، می باشد. قاب ریموت ها دارای یک دستگاه فرستنده (ترنسمیتر) و یک دستگاه گیرنده (ریسیور) می باشند که فرستنده آن است که با ارسال امواج دارای فرکانس مشخص به ریسیور، عملکرد ریسیور را کنترل کند. برخی از فرستنده های این ریموت ها تنها دارای یک کانال ارسال موج می باشند و در این صورت تنها قادر به کنترل یک دستگاه یا یک مدار می باشند.


کاربرد ریموت کنترل لامپ و روشنایی

استفاده از ریموت کنترل لامپ و روشنایی در موارد بسیاری که نیاز به قطع و وصل برق از راه دور وجود دارد، کاربرد دارد. همان طور که از نام این نوع ریموت ها پیداست یکی از کاربرهای عمده آن برای خاموش و روشن کردن روشنایی ها و لامپ های خانه بدون نیاز به کلید برق می باشد. موارد استفاده از این ریموت ها بیشتر برای کسانی است که یک محل بزرگ را در اختیار دارند و فاصله کلید و پریزها در این محل زیاد می باشد. از دیگر کاربردهای این ریموت ها می توان به استفاده از آن برای افراد معلول یا افرادی که بنا بر دلایلی به صورت موقت یا دائمی از ناحیه پا دچار مشکلاتی شده اند و راه رفتن برای آنها مشکل می باشد.در ادامه به تعمیر ریموت هم اشاره میکنیم.


ریموت کنترل لامپ و روشنایی از راه دور چهار کانال 

اما برخی دیگر دارای چند کانال ارسال موج و چند ریسیور مجزا هستند.


که هر ریسیور یک نوع موج (موج های دارای یک بازه ی فرکانسی مشخص) دریافت می کند.


این نوع ریموت کنترل های لامپ و روشنایی می توانند برای کنترل چند دستگاه مجزا.


(چند روشنایی و لامپ مجزا در بخش های مختلف یک مکان) مورد استفاده قرار بگیرند.


علاوه بر این می توان در منازلی که سالمندان در آن سکونت دارند.


نیز برای ایجاد آسایش بیشتر برای آنها از این ریموت کنترل لامپ و روشنایی برای روشن و خاموش نمودن.


لامپ ها و قطع و وصل نمودن دیگر مدارهای الکتریکی خانه مثل پمپ آب، آبگرمکن و … استفاده نمود.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.